Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości

Cena: 39.90 zł

Jaką książkę mógłby napisać kapłan diabła o tym niezgrabnym, marnotrawnym, nieudolnym i przerażająco okrutnym dziele natury!

Karol Darwin

 


Sztuka zaraźliwego entuzjazmu

 

Kim tak naprawdę jest Richard Dawkins? Genialnym naukowcem czy religijnym szarlatanem? Jego kolejne tezy budzą mnóstwo skrajnych emocji, od zachwytu po zagorzałą krytykę. Jedno jest pewne - to znakomity orator i doskonały pisarz. Teksty wychodzące spod jego pióra są uznawane za wybitne i nawet najwięksi przeciwnicy przyznają, że argumentacja, jaką stosuje, jest niebezpiecznie przekonująca...

Możesz kochać Dawkinsa albo go nienawidzić, nie wolno Ci jednak przejść obojętnie obok tej książki. Jest ona imponującym wycinkiem naszego wszechświata, doskonale przeanalizowanym i odkrytym na nowo. To zebrane w jednej książce najlepsze i najbardziej przełomowe z esejów Dawkinsa: na temat pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. To także poruszający hołd złożony przyjaciołom i polemistom.

Przyjrzyj się z bliska myśleniu i pasji jednego z największych intelektualistów naszych czasów. Poznaj jego trzeźwe poglądy na rzeczywistość oraz refleksje, które sprawią, że spojrzysz na wiele spraw we własnym życiu z zupełnie nowej perspektywy.

Profesor Richard Dawkins - brytyjski etolog, zoolog, ewolucjonista i publicysta. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród naukowych i literackich, a także szefem katedry popularyzacji nauki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Napisał wiele książek, które zmieniły bieg nauki, w tym Rozplatania tęczy, Ślepego zegarmistrza i Boga urojonego. Mieszka w Oksfordzie.

- - -

Wstęp do polskiego wydania napisał Jan Stradowski, szef działu Nauka magazynu Focus.

- - -

Zdecydowanie pobudza do myślenia.

"New York Times Book Review"

 

Entuzjazm Dawkinsa dla różnorodności życia na naszej planecie powinien okazać się zaraźliwy.

 

"Publishers Weekly"

 

Zagorzały orędownik wyższości nauki empirycznej nad przesądami. (...) Nawet jego najbardziej bezkompromisowe teksty budzą zachwyt nad cudami fizycznego świata.

 

"Library Journal", po przyznaniu niniejszemu zbiorowi nagrody dla najlepszej książki popularnonaukowej roku

 

Zagorzały orędownik wyższości nauki empirycznej nad przesądami. (...) Nawet jego najbardziej bezkompromisowe teksty budzą zachwyt nad cudami fizycznego świata.

 

"Library Journal"

 

Tym, co łączy wszystkie eseje, jest ożywiający je duch naukowej przejrzystości, intelektualnej uczciwości, prawdy i odwagi. (...) Dawkinsa czyta się z radością, nie tylko z powodu piękna jego prozy, ale także ze względu na elegancję i siłę jego argumentów.

 

"Literary Review"

 


 

Autor: Richard Dawkins

Data wydania: 2014-01-13

ISBN: 978-83-246-7262-2

Format: 140x208

Oprawa: miękka

Komentarze

avatar

Oskar  |  2015-02-04 18:06:25

Na stronie 255 jest błąd w tłumaczeniu - zamiast "barami Hersheya" powinno być "batonami Hersheya"

Twój komentarz

 
 

W linii prostej. Kryminalna seria o komisarzu Dixonie

Jake Fayter odpadł od skały i runął w dół z wysokości kilkudziesięciu metrów. Jego śmierć stanowiła zagadkę, której do tej pory nikt nie rozwikłał.Był świetnym spinaczem, który skrupulatnie pilnował każdy krok ...

zaczytanaksiazholiczka.blogspot.com, 2017-09-03

Making Faces

Już od samego początku ta książka nie wydawała mi się zwykłą młodzieżówką, a im dalej szłam tym bardziej się utwierdzałam w tym przekonaniu. Owszem ta książka jest pełna schematycznego wątku miłosnego, ale to jedynie ...

pomiedzy-wersami.blogspot.com, 2017-08-16