Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Kot maruda

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Czytalisek
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
Stron:
32
Druk:
oprawa twarda
Czytaj fragment

Książka (13,90 zł najniższa cena z 30 dni)

44,90 zł (-69%)
13,90 zł

Dodaj do Wysyłamy w 24h

(13,90 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

"Ale maruda z tego twojego kota..."

 

Kategoria wiekowa: 4 – 8

Oprawa: twarda ze złoceniem na grzbiecie

 

Koty zwykle lubią bawić się zabawkową myszką, a czasem nawet mruczą! Ale nie Max – on woli wpatrywać się nieruchomo w ścianę. Członkowie jego nowej rodziny po kolei tracą entuzjazm do zwierzaka, poza chłopcem, który tak kocha swojego kota, że zrobiłby wszystko, byle tylko go zatrzymać. Nawet to, czego nie lubi. Jak się okaże, dzięki temu cała historia dobrze się skończy.

 

Kot maruda to tytuł, który otworzył markę CzytaLisek. Świetnie napisany i zilustrowany picturebook autorstwa Sophie Blackall spodoba się nie tylko przedszkolakom! Tytuł ten powstał z dwóch źródeł inspiracji. Pierwszym z nich stała się kotka autorki, typowy kot maruda. Drugim źródłem była akcja zapoczątkowana przez Ligę Opieki nad Zwierzętami w hrabstwie Berks w stanie Pensylwania. O szczegółach tego przedsięwzięcia dowiadujemy się z ostatniej strony tej książki.

 

Chłopiec marzy o tym, żeby mieć kotka. Przekonanie rodziców nie jest jednak łatwą sprawą. W końcu jednak mama i tata ulegają prośbom ze strony synka. Do domu trafia Max – kot ze schroniska. Szybko okazuje się, że zwierzak nie spełnia oczekiwań rodziny. Jest marudnym stworzeniem, stwarza problemy i nie można się z nim nawet pobawić. Jest po prostu typowym kotem – stworzeniem chodzącym własnymi ścieżkami, niezależnym i nieprzystającym do wizji milutkiego pupila. Rodzina miała nieco inne oczekiwania i teraz chce zwrócić Maxa do schroniska. Chłopiec jednak postanawia zawalczyć o swojego przyjaciela. W jaki sposób? Tego nie zdradzamy! Ujawniamy tylko, że… czytanie książek łagodzi obyczaje, a koty czasami bywają typowymi przedstawicielami swojego gatunku i nie da się tego zmienić. Trzeba to po prostu zaakceptować i pamiętać o tym, że decyzja o adopcji zwierzęcia musi być przemyślana.

Patroni medialni:

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Sophie Blackall - jest ilustratorką wielu ilustrowanych książek z listy bestsellerów New York Timesa. Dwukrotnie zdobyła odznaczenie Caldecott Medal. Do książek jej autorstwa należą The Baby Tree, Hello Lighthouse, Finding Winnie i cykl Nierozłączki o Lilce i Pestce.

sophieblackall.com

Czytalisek - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności