Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Nagrody i wyróżnienia

Co tydzień inna książka 50% taniej

Książka "AutoCAD 2018 PL" najlepsza książką akademicką w kategorii technicznej!

Książka Andrzeja Pikonia "AutoCAD 2018 PL" zdobyła Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych!

Highslide JS

Książka "Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia" zdobywcą Economicusa 2017!

Książka Nicka Bostroma"Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia" zdobyła II miejsce w kategorii "najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski" w 2016 roku, w tegorocznej edycji Economicusa!

Highslide JS

"Doktryna jakości" na podium My Company Polska Choice!

Książka prof. Andrzeja Bliklego "Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu" zdobyła II miejsce w kategorii "Vademecum przedsiębiorcy" w konkursie My Company Polska Choice.

"Cząstki przyciągania" z nagrodą My Company Polska Choice!

Książka Natalii Hatalskiej "Cząstki przyciągania. Jak budować niestandardowe kampanie reklamowe" zdobyła II miejsce w kategorii "Success story" w konkursie My Company Polska Choice.

Wyróżnienie dla tłumaczki!

Pani Dorota Konowrocka-Sawa, tłumaczka książki "Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia" zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepsze tłumaczenie książki technicznej, w ramach nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów (edycja 2015/2016).

Nagroda Magellana dla tytułu Wydawnictwa Editio!

Książka "Krym: miłość i nienawiść" Macieja Jastrzębskiego zdobyła nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa.

Monika Witkowska najlepsza!

Monika Witkowska zdobywczynią nagrody Magellana w kategorii najlepszy poradnik podróżniczy za książkę "Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika".

Przewodnik Wydawnictwa Bezdroża nagrodzony!

Krzysztof Dopierała został zdobywca nagrody Magellana za najlepszy przewodnik tekstowy za swoją książkę "Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Słodko-pikantne Indochiny. Wydanie 1"!
Andrzej Jacek Blikle nagrodzony w konkursie na najlepszą książkę akademicką w roku 2015!

Wyróżnienie dla "Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu" podczas 19. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej.

Highslide JS

Mateusz Grzesiak zdobywcą Nagrody Teofrasta!

Autor otrzymał prestiżową nagrodę dla najpopularniejszej książki psychologicznej roku 2014 za tytuł "Succes and Change".

Highslide JS

"Magia słów" Joanny Wryczy-Bekier Książką dla Trenera

Książka wydawnictwa Onepress - "Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy" - otrzymała wyróżnienie w kategorii AUTOR POLSKI w konkursie Książka dla Trenera, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu.

Highslide JS

"O negocjacjach i negocjatorach" Andrzeja Niemczyka i Mariusza Kędzierskiego Książką dla Trenera

Książka wydawnictwa Onepress - "O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka" - otrzymała wyróżnienie w kategorii NAGRODA CZYTELNIKÓW w konkursie Książka dla Trenera, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu.

Highslide JS

Economicus 2015 dla książki "Doktryna jakości" (wyd. Onepress)

Książka wydawnictwa Onepress - "Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu" - otrzymała I miejsce w konkursie Economicus w kategorii najlepszy poradnik ekonomiczny, przyznawaną przez Dziennik Gazetę Prawną.

Economicus 2015 dla książki "Ryzykować trzeba umieć" (wyd. Onepress)

Książka wydawnictwa Onepress - "Ryzykować trzeba umieć. Inwestorzy od kuchni o Forexie i o giełdzie" - otrzymała II miejsce w konkursie Economicus w kategorii najlepszy poradnik ekonomiczny, przyznawaną przez Dziennik Gazetę Prawną.

Jacek Walkiewicz zdobywcą Nagrody Teofrasta!

Bestseller wydawnictwa Onepress - "Pełna MOC możliwości" - otrzymał nagrodę Teofrasta dla najpopularniejszej książki psychologicznej 2013 roku, przyznawaną przez miesięcznik Charaktery.

Nagroda Magellana 2013 dla Bartka Sabeli!

Książka Może (morze) wróci zdobyła I miejsce w kategorii. Najlepsza książka reportażowa w tegorocznej edycji Nagrody Magellana.

Economicus 2014 - I miejsce dla "Biblii e-biznesu"!

Książka Biblia e-biznesu zdobyła I miejsce w kategorii. Najlepszy poradnik ekonomiczny w tegorocznej edycji konkursu Economicus. Zdaniem naszym i jury to nagroda całkowicie zasłużona!

Economicus 2014 dla Adama Zaręby!

Adam Zaręba i jego książka Jak zarabiać na surowcach? Inwestycje na rynkach towarowych w czasach finansjalizacji zajęła III w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny". To ważne wyróżnienie dla tej niezwykle profesjonalnej książki!

Economicus 2014 dla książki "Zakończcie ten kryzys" (wyd. Onepress)

Książka "Zakończcie ten kryzys" zajęła III. miejsce w kategorii "Najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomicznej" na tegorocznej gali nagród Economicus.

Nagroda im. Hanny i Jerzego Kuryłowiczów 2014

Książka "HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW" najlepiej przetłumaczoną techniczną książką roku!. Główna nagrodę w konkursie zdobył za ten tytuł tłumacz, Pan Piotr Rajca. Pierwszy raz w historii najwyższe laury zdobyła książka informatyczna.

Nagroda Literacka im. Wiesława Kazaneckiego


Książka Katarzyny Drogiej Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca zdobyła nominację w konkursie o Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego. To niezwykłe wyróżnienie dla tej pięknej książki!

Economicus 2013


Bestseller Helionu Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami Mariusza Chrapko zdobył III. nagrodę dla Najlepszego poradnika biznesowego w konkursie Economicus 2013.

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów


Gratulujemy! Pan Wojciech Moch, tłumacz książki Splątana sieć. Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW zdobył wyróżnienie w konkursie na najlepszy przekład w konkursie im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów, przyznane na IV Warszawskich Targach Książki 2013.

Top 15 księgarni e-booków - Press 7/2013


Działania księgarni Ebookpoint.pl zostały docenione przez prestiżowy magazyn „Press”. Czytelnicy lipcowego wydania mogli zapoznać się z rankingiem polskich księgarń ebooków. Zadania analizy rynku pojęło się siedmiu specjalistów, którzy po ustaleniu punktowego kryterium Ebookpoint.pl umieścili na podium polskich księgarni internetowych!

Wyróżnienie w przeglądzie nowości wydawniczych Think Tank 2013 dla książek wydanych przez Onepress


Do kategorii FIRMA - INSPIRACJE DO PODEJMOWANIA LEPSZYCH DECYZJI W BIZNESIE trafiły 2 tytuły: Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Boba Dorfa i Steve'a Blanka oraz Crowdsourcing. Jak angażować konsumentów w świat marek Jacka Piątkowskiego i Jana Kasprzyckiego Rosikonia. Natomiast w kategorii LIDER - JAK SKUTECZNIE POPROWADZIĆ LUDZI DO CELU. INSPIRACJE DLA PRZYWÓDCÓW I MENEDŻERÓW trafiły: Co tylko zechcesz. 40 lekcji dla nowoczesnego biznesmena Dereka Siversa oraz Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania Simona Sinka.

Nominacja Książka dla trenera 2012


Kapituła nagrody „Książka dla trenera” nominowała do edycji 2012 m.in. książkę pt. Mapy myśli w biznesie naszej autorki Katarzyny Żbikowskiej. W głosowaniu uzyskała ona aż 283 głosy, plasując się na II miejscu

Najlepsza Publikacja Ekonomiczna Targów Wydawnictw Ekonomicznych


Miło nam poinformować, że w listopadzie 2013 Helion zdobył 2 nagrody w konkursie na najlepszą publikację ekonomiczną, zajmując II miejsce w kategorii "Systemy informatyczne w biznesie" za książkę Technologia w e-commerce. Teoria i praktyka. Poradnik menedżera Piotra Karwatki in. oraz II miejsce w kategorii "Polityka gospodarcza" za książkę Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu Jamesa Rickardsa.

Mediatory 2013 - nominacja dla Marka Wałkuskiego w kategorii "Obserwator"


Z dumą informujemy, że Marek Wałkuski, autor książki "Wałkowanie Ameryki", dostał nominację w kategorii "Obserwator" na Gali Mediatory 2013. Mediatory 2013 - Obserwator

Economicus 2011


Z dumą informujemy, że Paweł Tkaczyk iZakamarki markizostały docenione wyróżnieniem tegorocznego Economicusa. Gratulacje dla Autora!

Gazele Biznesu 2010 roku


Stadko Gazel Biznesu wydawnictwa Helion SA wzbogaciło się o szóstego osobnika!
Rok 2010 zakończył się dla wydawnictwa miłą informacją – otrzymaliśmy Gazelę Biznesu 2010.

Zaufane Opinie 2010

Miło nam poinformować, że sklep helion.pl został Laureatem Rankingu Zaufane Opinie 2010
w kategorii Multimedia na Ceneo.pl.
Ranking Zaufane Opinie powstał na podstawie ocen klientów sklepów internetowych, pochodzących z ankiet wysłanych po złożeniu zamówienia.
Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom, tę nagrodę otrzymaliśmy dzięki Wam!

Złoty Laur Konsumenta dla HELION SA


W lipcu 2010 Grupa Media Partner przyznała Helion SA
złote godło w konkursie
Laur Konsumenta 2010 w kategoriach:
"Książki dla biznesu"
i "Książki - poradniki komputerowe"

Gazela Biznesu – dynamika, jawność i uczciwość

Helion SA zakończył rok 2009 ponownie w gronie Gazel Biznesu, otrzymując tę prestiżową nagrodę dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw już po raz szósty!

Fotograficzna Publikacja Roku


Książka "Sztuka czarno-białej fotografii" Torstena Andreasa Hoffmanna została wyróżniona, w kategorii Technika, przez Galerię f5 & Księgarnię Fotograficzną w drugiej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku FPR 2009.

Magazyn Literacki KSIĄŻKI


Redakcja Magazynu Literackiego KSIĄŻKI przyznała w kwietniu 2009 roku Wyróżnienie za książkę miesiąca w kategorii Ekonomia"Web 2.0 - przewodnik po strategiach" Amy Shuen, w tłumaczeniu Andrzeja Stefańskiego.

Specjalne Wyróżnienie im. Teofrasta


Kapituła Nagrody Teofrasta magazynu psychologicznego Charaktery wyróżniła Wydawnictwo Helion za książkę Marii Jagodzińskiej "Psychologia pamięci. Badania, teorie, zastosowania" (Sensus, 2008). Książka została uhonorowana Specjalnym Wyróżnieniem im. Teofrasta w konkursie na najlepszą książkę psychologiczną 2008 roku.

Złoty Laur Konsumenta dla HELION SA


W październiku 2009 Grupa Media Partner przyznała Helion SA złote godło w konkursie
Laur Konsumenta 2009 w kategorii
"Książki - poradniki komputerowe" »

Certyfikat Rzetelna Firma


Helion SA jest członkiem Programu Rzetelna Firma oraz posiada Certyfikat Rzetelności, przyznawany przez Krajowy Rejestr Długów przedsiębiorcom sumiennie regulującym swoje zobowiązania. Jego autentyczność można sprawdzić klikając tutaj.

Przejrzysta firma


W styczniu 2009 Helion SA został nagrodzony Certyfikatem Przejrzysta Firma, nadawanym za publikację sprawozdań finansowych. Certyfikat przyznany został przez firmę Dun and Bradstreet Poland we współpracy z partnerami. Wyróżnienie świadczy o wiarygodności i uczciwości finansowej Helion SA.

Magazyn Literacki KSIĄŻKI


Redakcja Magazynu Literackiego KSIĄŻKI przyznała w lipcu 2007 roku Wyróżnienie za książkę miesiąca
"W dialogu" Jorge Luisa Borgesa i Osvalda Ferrariego,
w kategorii Literaturoznawstwo.

"ASY EMPiK-u"


W organizowanym przez największą polską sieć sprzedaży książek ogólnopolskim plebiscycie "ASY EMPiK-u" książki z serii ABC zostały uznane za najbardziej pożądane produkty w kategorii poradników komputerowych. "ASY EMPiK-u" to honorowe, coroczne nagrody przyznawane bestsellerom muzycznym, książkowym, filmowym i multimedialnym, oferowanym w salonach EMPiK na terytorium całego kraju.

"Produkt Roku 2005" magazynu komputerowego CHIP


W roku 2005 Czytelnicy komputerowego magazynu CHIP uznali książkę PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie trzecie, opublikowaną przez Helion, Produktem Roku w kategorii "książka". Celem plebiscytu na Produkt Roku jest wyłonienie najlepszych produktów branży komputerowej — takich, które wywarły największy wpływ na rynek komputerowy, uzyskały dominującą pozycję oraz spełniły oczekiwania klientów i czytelników magazynu.

Nagroda EDUKACJA XXI

Podręcznik wydany przez Grupę Wydawniczą Helion SA -- Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum autorstwa Jolanty Pańczyk -- został uhonorowany nagrodą EDUKACJA XXI. Książka okazała się bezkonkurencyjna w najważniejszej kategorii edukacyjnej "podręczniki szkolne". Nagroda EDUKACJA XXI jest przyznawana za wartości edukacyjno-poznawcze oraz poziom edytorski książek polskich autorów.

W tym roku bezkonkurencyjną okazała się książka Pani Danuty Kiałki, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych.