Czy Oxen wygra z wrogiem, którego nie widać?

DRODZY FANI KRYMINAŁU

Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce kolejną część przygód Nielsa Oxena.
Dajcie raz jeszcze wciągnąć się w iskrzącą od napięcia i akcji, historię byłego komandosa,
który staje w obliczu misji praktycznie niewykonalnej...

Seria OXEN

Dostępna w formatach Dostępny format - audiobook Dostępny format - druk Dostępny format - epub Dostępny format - mobi Dostępny format - pdf
Okładka książki Zamrożone płomienie - Jens Henrik Jensen
NOWOŚĆ
Część trzecia. Osaczony przez potężny układ Oxen jest zmuszony do ucieczki. Materiały, które wcześniej gwarantowały mu bezpieczeństwo, stały się bezużyteczne. Gdy weteranowi prawie udało opuścić kraj, został namierzony, a łódź, którą płynął, zatopiono. Wszystko wskazuje na to, że zginął, ale jego ciała nie znaleziono...
WIĘCEJ
Okładka książki Mroczni Ludzie - Jens Henrik Jensen
Część druga. Sylwestrowa noc, którą Oxen spędza w pobliżu farmy rybnej, rozpoczyna kolejną serię dramatycznych wydarzeń. Właściciel gospodarstwa wdzięczny za ocalenie życia, proponuje mu pracę i schronienie. Oxen przybiera nową tożsamość i ponownie zamieszkuje na odludziu. Nie ma jednak zludzeń co do możliwości ścigających go ludzi z zamkniętego kręgu władzy, dlatego zabezpiecza część dowodów ich zbrodni. Tymczasem byłej partnerce męzczyzny, Margrethe Franck, udaje się go odnaleźć. Tym samym policjantka nieświadomie wskazuje trop prześladowcom. Były żołnierz znów musi stanąć do walki nie tylko o życie, ale i dobre imię.
WIĘCEJ
Okładka książki Zanim zawisły psy - Jens Henrik Jensen
Część pierwsza. Niels Oxen cierpi na zespół stresu pourazowego. Po życiowych turbulencjach postanawia osiedlić się w lasach Jutlandii i tam zmierzyć się ze swoimi demonami. Ma jednak pecha, ponieważ w okolicznym zamku dochodzi do morderstwa znanego filantropa i polityka. Oxen staje się głównym podejrzanym w toczącym się śledztwie. Niebawem okazuje się, że morderstw było więcej, a znakiem rozpoznawczym sprawcy są powieszone na drzewach psy.
WIĘCEJ
Jens Henrik Jensen urodził się w 1963 roku w duńskim Sovind. Studiował w Duńskiej Szkole Dziennikarstwa. Przez długie lata pracował jako dziennikarz. Jako pisarz zadebiutował w 1994 roku.

Trylogia OXEN (Zanim zawisły psy; Mroczni ludzie, Zamrożone płomienie), której głównym bohaterem jest weteran wojenny Niels Oxen, stała się bestsellerem w Danii i Niemczech. Prawa do filmowej adaptacji cyklu kupiła agencja SF Studios.

Kolejne książki Duńczyka, m.in. The Kazanski trilogy - trylogia o agencie Kazanskim (Kaellingen i Kraków, Hofnarren i Murmansk, Ulven i Banja Luka) oraz The Portland trilogy - trylogia o policjantce Ninie Portland (Okseskibet, Kulmanden, i Spogelsesfangen) również święciły triumfy na rynku zachodnim.

Zamknij