Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - okładka książki

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - tył okładki książki

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - okładka audiobooka MP3

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
beYA
Ocena:
Stron:
309
Druk:
oprawa miękka

Oto balsam dla duszy, świadectwo i sojusznik młodych czytelników w walce o równość! 

Publishers Weekly

Płeć, kolor skóry. Mężczyzna, kobieta. Czarny, biały. Te proste linie podziału określają oczekiwania: jak masz się zachowywać i kim się stać. W tej układance nie ma miejsca dla osób, które odstają od norm albo dopiero muszą zdecydować, kim naprawdę są. George, czarny chłopak z Plainfield, prędko zrozumiał, że był inny. Lubił lalki i układanie włosów. Nie był twardy, jak prawdziwi czarni chłopcy. Mógł z tym zrobić tylko jedno: nie rzucać się w oczy i wtapiać w tłum. Ale George szybko zrozumiał, że tak nie można żyć…

Ta książka stanowi prawdziwy przełom.

Bitch

Ten niezwykły zbiór esejów składa się na osobisty pamiętnik pełen wspomnień z dorastania czarnoskórej osoby queer w amerykańskim mieście. Znalazło się w nim wiele przejmujących historii, wzruszających i zabawnych: o rodzinie, zakochaniu się, radości z tego, kim się jest, i o trudzie odnajdywania własnej tożsamości. Opisano tu również doświadczenia przemocy, nienawiści i homofobii. Ta szczera opowieść mówi też, jak trudno jest żyć w świecie pełnym toksycznej męskości i nierówności, a także jak ważne są braterstwo, przyjaźń i — przede wszystkim — odwaga. 

Żywiołowy, buntowniczy pamiętnik przesycony głęboką miłością do poruszanych w nim tematów!

New York Times

Odkryj, kim jesteś, i… nie bój się być sobą!

BeYA 18+

Obecnie przypisujemy płeć jeszcze przed urodzeniem. Zostaliśmy społecznie uwarunkowani, aby uczestniczyć w określaniu płci dzieci w najwcześniejszym możliwym momencie — od chwili, gdy na ultrasonografie można zidentyfikować zewnętrzne narządy płciowe. Imprezy, na których ujawnia się płeć dziecka, stały się modnym sposobem świętowania losu przyszłego człowieka i kierowania go ku życiu zgodnemu z męskimi lub kobiecymi ideałami, zanim jeszcze będzie on w stanie za nimi świadomie podążyć. To tak, jakby im bardziej widoczne stawały się osoby LGBTQIAP+, tym usilniej społeczność heteroseksualna starała się stosować swoje normy. Moim zdaniem większość boi się, że stanie się mniejszością, robi więc wszystko, by utrzymać swoją przewagę.


Książka dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

George Matthew Johnson jest amerykańskim pisarzem, dziennikarzem i działaczem na rzecz praw człowieka. Pisze dla wielu renomowanych redakcji, w tym New York Timesa, The Washington Post, Teen Vogue, The Root. Jest również komentatorem spraw społecznych i politycznych. Aktywnie wspiera walkę z przemocą i dyskryminacją.

beYA - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności

Darmowa dostawa za 0 zł