Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - okładka książki

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - tył okładki książki

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - okładka audiobooka MP3

Nie wszyscy chłopcy są niebiescy George M. Johnson - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
beYA
Ocena:
Stron:
309
Druk:
oprawa miękka

Oto balsam dla duszy, świadectwo i sojusznik młodych czytelników w walce o równość! 

Publishers Weekly

Płeć, kolor skóry. Mężczyzna, kobieta. Czarny, biały. Te proste linie podziału określają oczekiwania: jak masz się zachowywać i kim się stać. W tej układance nie ma miejsca dla osób, które odstają od norm albo dopiero muszą zdecydować, kim naprawdę są. George, czarny chłopak z Plainfield, prędko zrozumiał, że był inny. Lubił lalki i układanie włosów. Nie był twardy, jak prawdziwi czarni chłopcy. Mógł z tym zrobić tylko jedno: nie rzucać się w oczy i wtapiać w tłum. Ale George szybko zrozumiał, że tak nie można żyć…

Ta książka stanowi prawdziwy przełom.

Bitch

Ten niezwykły zbiór esejów składa się na osobisty pamiętnik pełen wspomnień z dorastania czarnoskórej osoby queer w amerykańskim mieście. Znalazło się w nim wiele przejmujących historii, wzruszających i zabawnych: o rodzinie, zakochaniu się, radości z tego, kim się jest, i o trudzie odnajdywania własnej tożsamości. Opisano tu również doświadczenia przemocy, nienawiści i homofobii. Ta szczera opowieść mówi też, jak trudno jest żyć w świecie pełnym toksycznej męskości i nierówności, a także jak ważne są braterstwo, przyjaźń i — przede wszystkim — odwaga. 

Żywiołowy, buntowniczy pamiętnik przesycony głęboką miłością do poruszanych w nim tematów!

New York Times

Odkryj, kim jesteś, i… nie bój się być sobą!

BeYA 18+

Obecnie przypisujemy płeć jeszcze przed urodzeniem. Zostaliśmy społecznie uwarunkowani, aby uczestniczyć w określaniu płci dzieci w najwcześniejszym możliwym momencie — od chwili, gdy na ultrasonografie można zidentyfikować zewnętrzne narządy płciowe. Imprezy, na których ujawnia się płeć dziecka, stały się modnym sposobem świętowania losu przyszłego człowieka i kierowania go ku życiu zgodnemu z męskimi lub kobiecymi ideałami, zanim jeszcze będzie on w stanie za nimi świadomie podążyć. To tak, jakby im bardziej widoczne stawały się osoby LGBTQIAP+, tym usilniej społeczność heteroseksualna starała się stosować swoje normy. Moim zdaniem większość boi się, że stanie się mniejszością, robi więc wszystko, by utrzymać swoją przewagę.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

George Matthew Johnson jest amerykańskim pisarzem, dziennikarzem i działaczem na rzecz praw człowieka. Pisze dla wielu renomowanych redakcji, w tym New York Timesa, The Washington Post, Teen Vogue, The Root. Jest również komentatorem spraw społecznych i politycznych. Aktywnie wspiera walkę z przemocą i dyskryminacją.

beYA - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności

Darmowa dostawa za 0 zł