Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Wznosząc pięści

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wznosząc pięści Ibi Zoboi, Yusef Salaam - okładka książki

Wznosząc pięści Ibi Zoboi, Yusef Salaam - tył okładki książki

Wznosząc pięści Ibi Zoboi, Yusef Salaam - okładka audiobooka MP3

Wznosząc pięści Ibi Zoboi, Yusef Salaam - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
beYA
Ocena:
Druk:
oprawa miękka

Szesnastoletni Amal Shahid z Harlemu mógł zostać wspaniałym artystą. Poszedł do szkoły plastycznej, w której miał rozwijać i szlifować talent. Ale nie dostał takiej szansy. Nie był białym chłopcem i na każdym kroku słyszał, że jest destrukcyjny i pozbawiony motywacji. Aż pewnego pechowego wieczoru zdarzyła się tragedia. Amal został skazany za przestępstwo, którego nie popełnił, i trafił do zakładu poprawczego o zaostrzonym rygorze. Pogrążył się w rozpaczy i wściekłości… a nadzieję odnalazł w sztuce. To, co go spotkało, nie powinno nigdy mieć miejsca. Czy wydarzy się coś, co pozwoli Amalowi odmienić swój los?

Ta poruszająca historia jest inspirowana autentycznymi wydarzeniami. To opowieść o chłopcu, który walczy o zachowanie człowieczeństwa, o prawo do prawdy w świecie pełnym przemocy i systemowej niesprawiedliwości – pełna smutku, ale też nadziei. Książkę doceniono licznymi nagrodami, takimi jak New York Times Best Seller, Junior Library Guild Selection czy Booklist Editors’ Choice. Znalazła się również na wielu listach bestsellerów, w tym The Washington Post, USA Today, Wall Street Journal i Amazona.

Ibi Zoboi to wielokrotnie nagradzana haitańsko-amerykańska pisarka, autorka powieści, poezji i dramatów. Jest laureatką Coretta Scott King Book Award i John Newbery Medal.

Yusef Salaam spędził sześć lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Obecnie jest mówcą motywacyjnym, działaczem i rzecznikiem reformy wymiaru sprawiedliwości.

Ta wstrząsająca, opowiedziana wierszem powieść jest zarówno aktualna, jak i boleśnie znajoma. Imię Amal po arabsku oznacza nadzieję. I takie jest główne przesłanie tej książki. Każdy powinien ją przeczytać!

– z recenzji New York Timesa


Książka dla czytelników powyżej szesnastego roku życia.

Wybrane bestsellery

beYA - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności