Recenzje
Demoniczne dwudziestolecie. Czarownice, znachorzy i zaświaty na usługach zbrodni
🇵🇱 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀 : “ 𝐃𝐄𝐌𝐎𝐍𝐈𝐂𝐙𝐍𝐄 𝐃𝐖𝐔𝐃𝐙𝐈𝐄𝐒𝐓𝐎𝐋𝐄𝐂𝐈𝐄 “ 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐫𝐤𝐚 : 𝐏𝐚𝐮𝐥𝐢𝐧𝐚 𝐃𝐫𝐨𝐳̇𝐝𝐳̇ 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 : 𝐬𝐩𝐥𝐨𝐭𝐲 [ 𝟓/𝟓 ] ⭐ „ꜱʀᴇᴅɴɪᴏᴡɪᴇᴄᴢɴᴇ ᴢᴀʙᴏʙᴏɴʏ, ʙłᴀᴢᴇńꜱᴋɪᴇ ᴏᴅᴄᴢʏɴɪᴀɴɪᴀ ᴜʀᴏᴋóᴡ, ꜱᴀᴛᴀɴɪꜱᴛʏᴄᴢɴᴇ ᴘᴏɢʟąᴅʏ ɴᴀ ᴜʀᴏᴋɪ - ᴏᴛᴏ ᴋąᴋᴏʟ, ᴋᴛóʀʏ ᴍóɢł ʀᴏᴢᴋᴡɪᴛ-ɴᴀć ᴊᴇᴅʏɴɪᴇ ɴᴀ ʙᴜᴊɴᴇᴊ ɴɪᴡɪᴇ ʀᴏᴢᴘᴏᴡꜱᴢᴇᴄʜɴɪᴏɴᴇɢᴏ ᴡśʀóᴅ ꜱꜰᴇʀ ᴡłᴏśᴄɪᴀńꜱᴋɪᴄʜ ᴀɴᴀʟꜰᴀʙᴇᴛʏᴢᴍᴜ" ღ 𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 : Heja! Witam was w recenzji książki „ demoniczne dwudziestolecie „ autorstwa Pauliny Drożdż! Nie jest to taka zwykła książka. Bardziej reportaż historyczny, który opowiada 11 różnych przerażających historii z czasów II Rzeczpospolitej. Każda z nich pokazuje inny problem, inną stronę świata, lecz wszystkie łączy jeden wspólny fragment obawa ludzi, przed tym czego nie zrozumieli. Czytając te różne historie o przeróżnych zbr@dniach i opętaniach, czułam się jakbym przeniosła się do dawnej Polski bo tak rzeczywiście było. Same akcje dzieją się w czasach, w których żyli nasi dziadkowie,pradziadkowie. Są tu opisywane bardzo trudne wręcz przerażające historie, które opowiadają najokrutniejsze zbrodnie z II Rzeczpospolitej. Wszystkie wzbudziły we mnie strach przed tym co działo się w tamtych czasach. Podsumowując, ta książka jest dla osób o mocnych nerwach i dla tych którzy kochają kryminalno-historyczne powieści! Zdecydowanie autorka zrobiła świetną robotę przy tej lekturze. Widać że autorka robiła duży research by dobrze opisać tę opowieści. Polecam dla wszystkich którzy kochają historyczne reportaże! — dziękuję za przeczytanie! Adiós!
Niechciany współlokator
Po latach spotykają się ponownie, kiedy Logan wraca do miasta na staż w szpitalu jako pediatra. I właśnie wtedy Colin - narzeczony Sydney - prosi ją o przysługę. Chce, żeby Logan zamieszkał z nimi na jakiś czas. I tak zaczyna się historia, w której przeszłość bardzo szybko daje o sobie znać... Bo to nie jest historia od zera. To jest historia, w której napięcie już istnieje - tylko trzeba je na nowo obudzić. Między Sydney a Loganem od początku czuć chemię, niedopowiedzenia i takie prowokacje z jego strony, które tylko podkręcają atmosferę. Logan ewidentnie chce jej coś udowodnić - że nie jest tak poukładana i „święta", jak próbuje być. I to napięcie naprawdę czuć. Bardzo podobał mi się motyw wspólnego mieszkania, bo oni są na siebie skazani. Nie mogą się unikać, a każda sytuacja tylko pogłębia to, co już dawno powinno zostać zamknięte. Do tego dochodzi relacja z narzeczonym - Colinem. I tu zaczyna się robić ciekawie, bo coś ewidentnie zaczyna się psuć między nimi, a sam Colin nie jest tak idealny, jak mogłoby się wydawać. I powiem tylko tyle - wątek z nim mnie totalnie zaskoczył. To nie jest oczywista historia i to jest jej ogromny plus. Mamy emocjonalne rozdarcie, zakazane przyciąganie i bohaterów, którzy podejmują decyzje dalekie od idealnych. Bardzo lubię takie książki - trochę messy, trochę niewygodne, ale przez to bardzo wciągają.
Our Perfect Forever. Historie nieopowiedziane. Wydanie ilustrowane
Gdy dowiedziałam się, że wychodzi dodatek do trylogii „Flawless”, byłam pewna, że mój krzyk był tak głośny, że usłyszałby go każdy. Ale gdy już go trzymałam w swoich rękach w dniu premiery, zaczęłam się zastanawiać, czy ja aby na pewno jestem gotowa, by ją przeczytać, bo to, by oznaczało kompletny koniec. W tej książce znajdziemy odpowiedzi na wcześniej niezrozumiałe lub niedokończone wątki, które rozjaśnią całą sytuację lub pokażą ją z innej perspektywy. Nigdy bym nie przypuszczała, że ten dodatek będzie tak emocjonalny. Nie zliczę, ile przepłakałam na nim. Dostaliśmy tutaj również notatki samej autorki, które były strzałem w kolano. Mimo że głównymi bohaterami jest 𝐉𝐨𝐬𝐢𝐞 i 𝐂𝐡𝐚𝐬𝐞 to są tutaj zawarte wątki z 𝐕𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐞 i 𝐄𝐭𝐡𝐚𝐧𝐞𝐦 czy naszym słoneczkiem 𝐀𝐫𝐜𝐡𝐞𝐫𝐞𝐦. Mamy okazję dokładnie ich poznać. Wydanie ilustrowane jak i zwykle jest wzbogacone o przepiękne ilustracje, które znajdziemy na końcu każdego rozdziału! Dodają super klimatu podczas czytania. Ostatni was zmiecie z planszy. Jeśli przeczytaliście całą trylogię a nadal jakimś cudem nie sięgnęliście po ten dodatek to nie wiem naprawdę na co czekacie. Jest to znakomite dopełnienie całej historii. Chce również podziękować wydawnictwu beya za możliwość recenzowania tego dodatku w wydaniu specjalnym. Ja sprzed trzech lat która zaczynała przygodę z czytaniem właśnie z tymi książkami nigdy bym w to nie uwierzyła.. Już tęsknię dzieciaki z Moreton 🥹🧡
Pocałunki zamiast słów. Vancouver Agitators: miłość na lodzie #1
Pocałunki zamiast słów- Meghan Quinn Przede wszystkim do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie jej opis - no bo co to za historia! Dziewczyna podczas burzy trafia do domu pełnego gorących hokeistów - brzmi dobrze, prawda? Bałam się tylko o wykonanie i jeszcze zanim do mnie przyszła trzymałam kciuki, żeby to było tak dobre jak się zapowiada. I wiecie co? Autorka ma naprawdę niesamowite pióro, które sprawia, że książkę czyta się lekko a przewracanie kolejnych stron sprawia niezwykłą przyjemność. Na uwagę zasługuje również humor, którego nie brakuje! I dialogi głównych bohaterów, uwierzcie że sporo tu mam znaczników 😇 ALE! Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim kreacja bohaterów i to również a może nawet głównie drugoplanowych. Chłopacy z drużyny Vancouver Agiators to prawdziwa bomba - każdy inny, wyjątkowy a ja nie będę ukrywać, że każdego chciałabym poznać bliżej. No i będę miala okazję bo to dopiero pierwszy tom serii Miłość na lodzie. Tak się moi mili kupuje czytelnika, ukłony w stronę autorki, a kto nie czytał niech szybciutko nadrabia.
Gdy emocje ranią ciało. O psychosomatycznych źródłach chorób
Czytacie czasem książki z zakresu psychosomatyki? Jeśli tak to polecam Wam książkę ,,Gdy emocje ranią ciało. O psychosmatycznych źródłach chorób" autorstwa Ewy Klepackiej - Gryz od @wydawnictwo_sensus Książka zawiera wiele inspirujących historii i praktyczne techniki, które pomogą zrozumieć relację między ciałem a umysłem. To swoisty przewodnik, który pomoże zrozumieć nasze ciało i to jak emocje wpływają na symptomy w ciele. ,, Historia twojego życia, doświadczenia zapisane w ciele to twój osobisty barometr bezpieczeństwa. To od niego zależy, czy i w jakim stopniu w obliczu realnego zewnętrznego niebezpieczeństwa potrafisz znaleźć w sobie spokój, dystans i odwagę, aby poszukać wsparcia i opieki w relacji."