Recenzje
Frenemy. Przyjaciel czy wróg?
❗Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej 16 roku życia Kocham Kocham Kocham bardzo mocno tą książkę. Szczerze mówiąc była to pierwsza młodzieżówka, po którą sięgnęłam od dawna i w żadnym stopniu się nie zawiodłam. Miałam duże oczekiwania do do książki i serio od pierwszych stron do ostatnich bardzo miło i szybko mi się ją czytało. Jest to bardzo wciągająca historia, która faktycznie od pierwszych stron przyciąga. Historia najbardziej skupia się na licealistce o imieniu Erika Monroe, która jak każda z nas ma marzenia, a jej marzeniem jest się dostać na wymarzone studia. Cała fabuła już od początku nabiera tempa gdy otrzymuje propozycję aby wybadać coś kontrowersyjnego na temat Chase’a, a w zamian ma otrzymać stypendium. Fabuła również opiera się na relacji między Eriką a Chase’em, która początkowo opiera się na nieufności ale z czasem przeradza się w coś głębszego. Autorka bardzo realistycznie pokazuje każde uczucia bohaterów. Sama również w niektórych momentach książki zastanawiałam się co bym zrobiła w danym momencie. Styl pisania autorki jest przyjemny dla oka, a książka napisana tak aby nie zanudzić czytelnika lecz wprawić go w stan czytania. Dialogi brzmią naturalnie i zrozumiałe przez co łatwiej się czyta. Oczywiście bywały momenty gdzie wydarzenia były przewidywalne ale dalej książka była dla mnie bardzo interesująca. Więc jeśli uwielbiacie książki młodzieżowe i sami jesteście ciekawi jakby wam poszła ta książka to śmiało sięgajcie po ten tytuł i czytacie 🤍
Frenemy. Przyjaciel czy wróg?
Wyobraźcie sobie, że jesteście idealnym uczniem, wszystko robicie dobrze i nagle pierwszego dnia szkoły jesteście wezwani do dyrektora. Myślicie może jakaś nagroda za bycie dobrym uczniem? Może jakiś konkurs naukowy? Nic z tych rzeczy. Dyrektorka proponuje wam układ, w którym masz się zaprzyjaźnić z pewnym chłopakiem i znaleźć dowód żeby go wyrzucić ze szkoły. W zamian za to dyrektorka pomoże wam się dostać do wymarzonej szkoły. Brzmi jak łatwy sposób na osiągnięcie celu, prawda? Wszystko szło po myśli głównej bohaterki do momentu, w którym zadanie wyrzucenia chłopaka zaczęło się zmieniać w coś kompletnie innego. Książka mnie pozytywnie zaskoczyła i pod względem fabuły i pod względem sposobu napisania. Książkę czytało się bardzo przyjemnie i bardzo szybko wciągnęłam się w historię oraz byłam ciekawa co będzie dalej, bo przecież wiadomo, że nie będzie tak łatwo dla głównych bohaterów. Książka była momentami nudna, ale to się szybko zmieniało, bo zaraz działo się coś ciekawego. Podsumowując, książka była naprawdę fajna i przyjemna, a historia ciekawa. Uważam, że książka jest warta przeczytania, ponieważ można się nawet trochę pośmiać.
Śmiertelna królowa
Śmiertelna królowa
„Śmiertelna królowa" to książka, która na zawsze zostanie w moim sercu, nie tylko przez miłość do niej, a również sentyment. Do teraz pamiętam jak pierwszy raz czytałam ją na wattpadzie i bezpowrotnie się zakochałam Oddałabym duszę, aby móc ją przeczytać jeszcze raz, nie wiedząc co mnie czeka. To nie jest dla mnie zwykła książka, to historia, która jest czymś więcej. Dziękuję jeszcze raz Dagmarze, bo pośród dziesiątek odmów, to ona dała mi szansę i dzięki niej mogę się nazywać dumną patronką historii, którą pokochałam rok temu. Do teraz nie dowierzam, że trzymam moje kochane wampirki w ręce, a moje logo znajduję się na jej okładce. Mam nadzieję, że pokochacie tą książkę tak samo jak ja
Gdy emocje ranią ciało. O psychosomatycznych źródłach chorób
Czytacie czasem książki z zakresu psychosomatyki? Jeśli tak to polecam Wam książkę ,,Gdy emocje ranią ciało. O psychosmatycznych źródłach chorób" autorstwa Ewy Klepackiej - Gryz od @wydawnictwo_sensus Książka zawiera wiele inspirujących historii i praktyczne techniki, które pomogą zrozumieć relację między ciałem a umysłem. To swoisty przewodnik, który pomoże zrozumieć nasze ciało i to jak emocje wpływają na symptomy w ciele. ,, Historia twojego życia, doświadczenia zapisane w ciele to twój osobisty barometr bezpieczeństwa. To od niego zależy, czy i w jakim stopniu w obliczu realnego zewnętrznego niebezpieczeństwa potrafisz znaleźć w sobie spokój, dystans i odwagę, aby poszukać wsparcia i opieki w relacji."