Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Letnie bestsellery książkowe

Co tydzień inna książka 50% taniej

 

Szukasz idealnej książki na wakacje? Jakie są najlepsze pozycje czytelnicze na wakacje 2022? Bez obaw! Przedstawiamy Ci nasze absolutne bestsellery! Znajdziesz tu romanse, intrygi, nastoletnie przygody, dużo miłości i dużo dramatów. Od tych książek nie oderwiesz się, wciągają od pierwszej strony. Zaczytaj się na lato!

 

1. „Start a Fire. Runda pierwsza” Katarzyna Bralińska aka Pizgacz

 

Start a Fire runda Pierwsza SAF P.S. Herytiera Pizgacz Kasia Barlińska Seria HellPierwsza część trylogii „Hell”, zadebiutowała na serwisie Wattpad. Fenomenalna powieść podbiła serca tysięcy nastolatek. Obłędna, mroczna historia, która zostaje w pamięci.
Victoria Clark nigdy nie była rozważna, choć nie można było jej zarzucić braku inteligencji. Przez siedemnaście lat swojego życia uważała się za osobę przeciętną i taką również prowadziła egzystencję. Niczym nie wyróżniała się wśród innych dzieciaków z małego miasteczka Culver City w stanie Kalifornia. Jej rodzice mieli jeden cel: wychować swoje dzieci na porządnych obywateli.
Niestety… dziewczyny nie przygotowano na to, że jej największym utrapieniem może okazać się wysoki chłopak o martwym spojrzeniu i zimnym uśmiechu. Wystarczyło kilka źle dobranych słów i obecność w niewłaściwym miejscu i czasie, aby zapoczątkować walkę, na którą nie była gotowa. Wszystko wymknęło się spod kontroli, gdy ten czarnooki, zblazowany chłopak okazał się faworytem nielegalnych pojedynków bokserskich, których od lat nienawidzi jej matka. Victoria najchętniej cofnęłaby czas. On był problemem, którego nie potrafiła rozwiązać. Chaosem, który nadszedł. Mrokiem, do którego lgnęła. Ósmym grzechem głównym, który chciała popełnić. Błagała o rozgrzeszenie, które nie nadchodziło. Bo oboje byli zbyt wielkimi grzesznikami.

 

2. "Fikcyjna dziewczyna" Ludka Skrzydlewska

 

Książka Fikcyjna Dziewczyna  Ludka  SkrzydlewskaWyśmienita powieść erotyczna z elektryzującym wątkiem kryminalnym, która rozpoczyna się od trzęsienia ziemi, po którym… napięcie tylko rośnie! Nie oderwiesz się od tej powieści.
Główna bohaterka Lavinia Hayes jest pisarką bestsellerowych thrillerów erotycznych. Powoli wychodzi na prostą po traumatycznych wydarzeniach do których doszło sześć lat wcześniej. Wszystko zaczyna się układać, odnosi sukcesy i starannie ukrywa przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Niestety pewnego dnia dostaje wiadomość od stalkera, która wywraca jej życie kolejny raz do góry nogami.
Jedyną osobą, która może jej pomóc jest, nieprzychylny jej twórczości, szef wydawnictwa Wayne Harrington. Muszą odrzucić swoją niechęć na bok i zbliżyć się do siebie, bo tajemniczy prześladowca jest coraz bardziej niebezpieczny i bezwzględny. Robi się coraz goręcej…

 

3. „Maddox. Prywatne imprerium #3” Melanie Moreland

 

Książka Maddox Prywatne Imperium Melanie MorelandTrzeci tom cyklu powieści „Prywatne imperium” opowiadającego o losach trzech przyjaciół. Mężczyźni znają się od studenckich czasów i prowadzą razem imponującą firmę. Tytułowy Maddox czuł się spełniony. Kontrolował każdą sferę swojego życia, nic nie było w stanie go zaskoczyć w uporządkowanym życiu. Aż do momentu w, którym poznał Dee. Początkowo nic nie zapowiadało problemów. Piękna kobieta pociągała go jak żadna inna wcześniej, a seks z nią był nieziemski. Ustalone wcześniej jasne zasady ich relacji, ograniczające ją do samej fizyczności pasowały obojgu kochanków. Co mogło pójść nie tak…? Niestety wszystko runęło, gdy Maddox się zakochał. Przestraszona Dee otoczyła się grubym murem i nie chciała otworzyć się na romantyczne uczucie mężczyzny, który był gotów na bardzo wiele w imię tej miłości. Był gotowy na wszystko.

 

 

4. “Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię” Marta Łabęcka

 

Książka Flawless Opowiedz mi naszą historię Marta Łabęcka Debiutancka powieść autorki od razu wylądowała na szczycie najlepiej sprzedających się książek. Nic dziwnego, bo „Flaw(less)” po prostu porusza. Niezwykle emocjonująca i wzruszająca pozycja, która rozłoży Cię na łopatki.
Akcja lektury dzieje się w małym miasteczku nieopodal Londynu. Josie to wzorowa dziewczyna z „dobrego domu”, której życie jest zaplanowane od A do Z… Niedługo rozpoczyna studia na Harvardzie, musi się więc wyprowadzić i zostawić swój cały świat za sobą. Chase to chłopak z bagażem doświadczeń. Jego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi. A jego przyszłość…? No cóż, najważniejsze to nie wkroczyć na drogę, którą od lat podąża jego matka.
Z pozoru tej dwójki nie łączy nic prócz wspólnej szkoły. Trafiają na siebie zupełnie przypadkiem, a los sprawia, że muszą się przed sobą otworzyć. Okazuje się, że oboje są samotni, a pod maską obojętności ukrywają swoje prawdziwe oblicza… Tylko czy ich znajomość ma w ogóle sens? Nieubłaganie zbliża się czas wyjazdu Josie do Bostonu. Jak potoczy się ta historia?

 

5. „All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość” Marta Łabęcka

 

Książka All of your Flaws Przypomnij mi naszą przeszłość Marta łabęcka Co się stanie, gdy Josephine wróci do rodzinnego miasteczka? Sześć lat wcześniej Josie wyjechała do Bostonu na studia. Była to jej ucieczka od małomiasteczkowej rutyny, wspomnień i rodziny, która nie umiała dać dziewczynie miłości.
Teraz wraca. Dorosła, pewna siebie i twardo stąpająca po ziemi kobieta, z narzeczonym u boku jeszcze nie wie, że powrót do Moreton znów wywróci jej życie do góry nogami. Będzie zmuszona spojrzeć na nowo na siebie, na relacje z własną rodziną i na swoje uczucia. Bo przecież w miasteczku został On... Chłopak, o którym przez te wszystkie lata próbowała zapomnieć.
Poznaj dalsze losy Josie i Chase'a z kontynuacji bestsellerowej powieści "Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię".

 

6. „Start a Fire. Runda druga” Katarzyna Bralińska aka Pizgacz

 

Start a Fire runda druga SAF  P.S.Herytiera Pizgacz Kasia Barlińska Seria HellKontynuacja trylogii „Hell”. W życiu Victorii Joseline Clark zapanował chaos. A wszystko to za sprawą chłopca o pięknej twarzy i destrukcyjnym wnętrzu. Od dnia, w którym go poznała, niczego nie była już pewna. Wiedziała tylko, że z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej zatapia się w głębi jego spojrzenia, i na próżno szukała ucieczki. Nathaniel był ucieleśnieniem problemów, ciągłej walki, krzyków i niewypowiedzianych, ale bolesnych słów. I choć Victoria zdawała sobie sprawę z tego, że chłopak i świat, w jakim on żyje, odbiegają od jej wizji przyszłości, nie mogła nic poradzić na to, że każdy dzień przybliżał ją do upadku. Upadku, którym był sam Nathaniel Shey.
Ile była w stanie poświęcić zwykła siedemnastolatka z małego miasteczka dla niewłaściwej relacji? Tego nie wiedziała nawet ona sama, chociaż w rozmowach z bliskimi i przyjaciółmi, ostrzegającymi ją przed Nathanielem, z nieuzasadnionych pobudek broniła chłopaka i coraz bardziej wplątywała się w sieć kłamstw. Sytuacji nie ratowało to, że matka dziewczyny dostrzegała w młodym bokserze wyłącznie zło i gotowa była zrobić wszystko, by wyciągnąć ze swojej córki to nikczemne ziarno, które zasiał w niej Nathaniel.
Victoria wiedziała, że nadchodzi w jej życiu moment, w którym będzie musiała podjąć decyzję ― wybrać między tym, czego pragnie, a tym, co byłoby dla niej najwłaściwsze. Nie spodziewała się jednak, że będzie to aż tak trudne. Bo choć mogła oszukiwać samą siebie, jej piękny chłopiec był destrukcją. Zachwycającą destrukcją, pełną kłamstw, mroku i żaru, ściągającą ją na dno piekła. Tylko czy Victoria ma siłę, by się z niego wydostać?

 

7. „Amethyst. Of course, Sir” FortunateEm

 

Książka amethyst of course sir Fortunate Em Kamienie Miami„Amethyst (…)” to połączenie mrocznego thrillera z gorącym erotycznym romansem. Główna bohaterka, dwudziestojednoletnia Verina Berry, mieszka z rodzicami. Niestety jej dom nie należy do idealnych… Przemoc, uzależnienia, poniżanie nawiedzają rodzinę regularnie doprowadzając ją do ruiny. Verina pragnie wyrwać się z objęć domowego dramatu i zrobi absolutnie wszystko by to osiągnąć.
Na swojej drodze spotyka Zena. To dar od losu czy przekleństwo? Przystojny, fascynujący, ale niebezpieczny mężczyzna oferuje uwolnienie od rodzinnego koszmaru. Wszystko ma jednak swoją cenę… a w tym przypadku za wolność dziewczyna musi zapłacić całą sobą. Mężczyzna żąda od niej serca, duszy… i ciała. Jak smakować będzie swoboda zdobyta w ten sposób? Przekonaj się!

 

8. „Trzynaście randek” Joanna Maziarek

 

Książka trzynaście randek Joanna MaziarekEllen Harvelle jest kobietą piękną i inteligentną, do tego z charakterem. Zna swoją wartość i dlatego nie reaguje entuzjazmem na zaloty przystojnego Jeremy'ego Mitchella. Tych dwoje poznaje się w Las Vegas, w klubie organizującym szybkie randki. Jeremy, zarozumiały i bezczelny perkusista w kapeli metalowej, wpadł tu, by znaleźć dziewczynę na jedną noc. Ellen zdecydowała się odwiedzić klub Periscope z zupełnie innego powodu ― zbliża się ślub złośliwej kuzynki, na którym panna Harvelle nie chciałaby wystąpić solo. Szuka więc spokojnego mężczyzny, który zechciałby jej towarzyszyć na weselu.
Rozmowa przy klubowym stoliku nie wypada pomyślnie ― Jeremy szybko się przekonuje, że jego urok na Ellen nie działa. To nie ten typ kobiety, którą przyszedł poderwać. Dziewczyna przejrzała go od razu, odpowiednio zaklasyfikowała i nie ma ochoty kontynuować tej znajomości. A jednak... Coś się między nimi dzieje. Coś, co każe Jeremy'emu poprosić o kolejne spotkanie. Coś, co zmusza Ellen do tego, by się na nie zgodzić. Pewnego wieczoru o umówionej godzinie Jeremy podjeżdża pod dom Ellen, by zabrać ją na pierwszą z trzynastu randek...

 

9. „Kochanka arystokraty. Miłość w Dubaju” Katarzyna Mak

 

Książka Kochanka Arystokraty Miłość w dubaju katarzyna makHolly Clarkson, piękna, młoda i przebojowa dziewczyna, wiedzie szczęśliwe życie w Kalifornii. Jest zakochana po uszy w chłopaku o imieniu Jamie, koledze starszego brata. To idylliczne życie pewnego dnia lega w gruzach, ponieważ obaj mężczyźni zaciągają się do wojska, które wysyła ich na misję do Afganistanu. Wkrótce do rodziny Holly dociera informacja o śmierci jej brata, a Jamie zostaje uznany za zaginionego. Dziewczyna jest załamana, zwłaszcza że Jamie przed wyjazdem obiecał, że wróci.
Niedługo potem na Holly spada kolejna fala nieszczęść, po której postanawia się przenieść do Nowego Jorku, by tam rozpocząć nowe życie ― wydawałoby się, że po tylu nieszczęściach w końcu spokojne i bezpieczne. Wychodzi za mąż, zakłada rodzinę. Pewnego dnia Holly dostaje propozycję wyjazdu służbowego do Dubaju. Postanawia jechać, dzieci zostawia pod opieką męża i teściowej. Przecież dwa tygodnie tak szybko zlecą. Holly nie spodziewa się jednak, że ten wyjazd na zawsze odmieni jej życie. A to dopiero początek tej historii...
Czy Dubaj to oaza szczęścia? Jakie mroczne tajemnice skrywa miasto marzeń?

 

10. „Prywatny szofer” Caroline Angel

 

Książka Prywatny Szofer Caroline Angel Na pozór życie Evie Callman upływa bez problemów i trosk, wśród zbytków, na które bogaci rodzice nie szczędzą jedynaczce pieniędzy. Dziewczyna ma wszystko, za co można zapłacić, nawet kierowcę do wyłącznej dyspozycji. Tyle że, jak wiadomo, pieniądze szczęścia nie dają, a pozory mogą mylić. Nie da się kupić miłości rodziców, przyjaźni, uczucia ukochanej osoby. I tego właśnie Evie brak. W dodatku tajemniczy stalker zaczyna prześladować ją listami, co z początku jest dość zabawne, ale z czasem staje się naprawdę niepokojące.
Tak, bez wątpienia Evie nie jest jedynie rozpuszczoną i rozkapryszoną dziedziczką fortuny. Jacob Reynolds, nowy szofer złotowłosej, bardzo szybko dostrzega, że za zasłoną arogancji kryje się potrzebująca pomocy, zagubiona dziewczyna. I nieoczekiwanie okazuje się, że to właśnie on jest jedynym na świecie człowiekiem, który może jej tej pomocy udzielić. Choć możliwe, że będzie to od niego wymagało zlekceważenia służbowych obowiązków.

 

Oto najlepsze powieści na wakacje 2022. Jesteśmy przekonani, że nie zawiedziesz się wybierając którąś z tych pozycji. A najlepiej weź ze sobą wszystkie! ;) Na Editio znajdziesz nie tylko drukowane wersje, ale także ebooki i audiobooki! Wybierz ulubioną wersję książki i ruszaj na wakacje. Odpoczywaj!