Wraz z nadejściem wiosny przychodzi nie tylko cieplejsza pogoda, ale także nowe możliwości odkrywania fascynujących treści literackich. W marcu rozkwitamy dla Was i chcemy zaoferować bogactwo nowości, które kuszą różnorodnością gatunków i tematów. Wiosną tego roku czeka na Was prawdziwa książkowa uczta.  Poznajcie naszą listę nowości wydawniczych na wiosnę 2024. Te książki musicie znać!

 

„Bourbon Bliss. Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs” Lucy Score i  Claire Kingsley.

 

książka Bourbon Bliss. Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs,  autorka Lucy Score i  Claire KingsleyKiedyś George "GT" Thompson cieszył się sławą jako gwiazda futbolu, ale teraz jego sukcesy są tylko wspomnieniem. Po kontuzji, która zakończyła jego karierę sportową, mężczyzna czuje się porzucony przez drużynę, a dodatkowo też przez swoją dziewczynę. Gdy jego siostra sugeruje mu wyjazd do Bootleg Springs, miasteczka znanego z gorących źródeł, futbolista decyduje się na podróż bez żadnych oczekiwań. Tam spotyka tajemniczą June, analityczkę danych, która zawsze trzymała się na uboczu społeczeństwa. Pomimo ich różnic, kobieta i mężczyzna zbliżają się do siebie, gdy w miasteczku wychodzą na jaw dawne tajemnice. June od dawna próbuje rozwiązać zagadkę związaną z zaginięciem swojej przyjaciółki, ale potężni ludzie z Bootleg Springs chcą utrzymać prawdę w ukryciu. Teraz GT postanawia jej pomóc, ryzykując własne bezpieczeństwo. W rzeczywistości, gdzie liczby mają sens, bohaterowie odkrywają, że relacje międzyludzkie są o wiele bardziej skomplikowane.

 

 

„Jeszcze raz pokochaj” Aleksandra Muraszka

 

Książka Jeszcze raz pokochaj Aleksandra Muraszka, seria Jeszcze raz Czas na finałowy tom trylogii Jeszcze raz. Ellie angażuje się w poważną rozmowę z ojcem, który na kilka dni zatrzymuje się w Reno. Mimo jej starania, nadal nie udaje się jej nawiązać kontaktu z Aylą. Nagły telefon od znajomej matki przynosi zaniepokojące wieści, co skłania Ellie do podjęcia decyzji o podróży do Kansas. Tam musi zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami i niepokojącą rzeczywistością, otrzymując w końcu odpowiedź na długo nurtujące ją pytanie.

Asher stoi przed trudnym wyborem: czy towarzyszyć Ellie w podróży do jej rodzinnego domu, czy też spełnić obietnicę złożoną młodszemu bratu? Decyzja, którą podejmuje, staje się punktem zwrotnym, gdy tragedia dotyka jego rodziny, stawiając go przed nowymi wyzwaniami.

W międzyczasie Max dostosowuje się do nowej rzeczywistości, gdzie cała jego rodzina jest razem. Stopniowo odkrywa tajemnice współdzielone z ojcem, lepiej poznaje matkę i pozwala jej się zbliżyć. Jednakże, gdy wreszcie otwiera oczy na pewną rzeczywistość, może być już za późno. Mimo to mają się nawzajem, mają swoją miłość, ale pytanie brzmi: czy to wystarczy, by uleczyć rany i zakończyć krwawienie?

 

„Krew nas połączy” Łukasz Damaziak

 

Książka Krew nas połączy autorstwa Łukasz Damaziak @lukeebookDebiutancka powieść znanego z bookmediów Łukasza @lukebook. Poznaj wciągające i gorące romantasy z wampirami. Nicholas przetrwał już pięćset dwa lata, większość z nich poświęcając na poszukiwanie zaginionego brata, Adama. To jego bliźniak, którego nie widział od dawna. Mimo że wielu uważa, że Adam przepadł na zawsze, Nick nie wierzy w to. Wie, że gdyby brat nie żył, to i on sam byłby martwy.

Zaniechawszy na razie dalszych poszukiwań, Nicholas próbuje skupić się na życiu. Jednak coś nie daje mu spokoju. Nocami nawiedzają go sny, ukazujące mu miasto. To nic nadzwyczajnego, zwyczajne miasteczko, ale w nim mieszka chłopak o zielonych oczach, który odmienia jego życie. Jego spojrzenie dręczy nieśmiertelnego. W końcu Nicholas decyduje się zostawić Nowy Jork i wyruszać w nieznane.

Dokąd go prowadzi ta podróż? Odpowiedź pozna dopiero, gdy dotrze do celu. Czy tam, w tym miejscu, czeka na niego zielonooki chłopak?

 

„All Roads Lead to Hell #2 Powrót do nieba” Gabriela Smusz

 

All Roads Lead to Hell #2 Powrót do nieba Autor: Gabriela SmuszW Lord Private High School, szkołę zbudowaną przez najbogatszych obywateli Feartown, chory system działał bezbłędnie, aż do czasu, gdy dwójka samotnych i zrozpaczonych młodych ludzi postanowiła sprzeciwić się brutalnej instytucji, która łamała ich tożsamość. Joyce Torres i Cole Holder zdecydowali się odkryć prawdę o swojej szkole za wszelką cenę, nieświadomi, że tym samym zapoczątkują prawdziwe piekło.

Feartown okazało się godne swej nazwy, gdy siły zbuntowały się, aby unicestwić dwójkę nastolatków, przerażając nawet tych, którzy byli starsi i silniejsi. Mimo to Joyce i Cole stanęli do walki z miejskimi elitami, starając się jednocześnie odnaleźć prawdę o sobie i swoich uczuciach - prawdę, która dla nich samych była zaskakująca. Ostatecznie, wszystkie ścieżki prowadzą do jednego miejsca...

 

 

„Secret obsession” Zblendowana

 

Secret obsession Autor: ZblendowanaPoznaj kontynuację serii Secret. Maddy Woller przeżyła drastyczną zmianę życiową. Po stracie ukochanego pogrążyła się w depresji, odmawiając kontaktu z otoczeniem i leczenia choroby, która ją niszczyła. Interwencja ojca zmusiła ją do poddania się chemioterapii, co ostatecznie przyniosło poprawę stanu zdrowia i niezwykłą metamorfozę. Teraz jest Maddy Toriccelli - silna i odmieniona, zgodna z oczekiwaniami innych.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych z Włoch, aby rozpocząć studia, Maddy mieszka z przyjacielem Chrisem, intensywnie trenuje i unika głębszych relacji z ludźmi. Jednakże jej spokojne życie zostaje niespodziewanie zakłócone, gdy na jej drodze pojawia się Travis, stary znajomy, proszący ją o pomoc w Meerbey City. Czy Maddy jest gotowa na to wyzwanie?

 

 

 

„Przystań lepszego jutra” Monika Rutka

 

Przystań lepszego jutra Autor: Monika RutkaJane Miller wraz ze śmiercią ukochanej opiekunki Wandy Wellington traci ostatnią bliską sobie osobę. Osierocona siedemnastolatka musi doczekać dorosłości w domu syna Wandy, Andrew, jego żony Anny i ich dwóch synów. Na szczęście Wellingtonowie nie są jej zupełnie obcy – o ile w towarzystwie dorosłych Jane od zawsze czuła się skrępowana, o tyle w osiemnastoletnim Luke’u znalazła bratnią duszę, a w sześcioletnim Milesie młodszego brata, którego nigdy nie miała.

Zmiana otoczenia po śmierci Wandy niesie za sobą nie tylko paraliżujące uczucie wyobcowania, ale też powrót do przeszłości. Chodzi o przyjaciół Luke’a – Briana, Lucy, Patricka i Haydena. Owszem, myśl o spotkaniu z Brianem i Lucy przywołuje wiele cudownych wspomnień, jednak tego samego nie można powiedzieć o pozostałej dwójce. Hayden w szczególności zaszedł Jane za skórę, ponieważ nikt nigdy nie upokarzał jej tak jak on.

Od ich ostatniego spotkania minęło sporo czasu. Jane jeszcze nie wie, jak wiele się zmieniło i ile jej umykało, gdy przyjeżdżała w odwiedziny do Wellingtonów. Wkrótce zrozumie, że ludzie, których – jak jej się wydawało – dobrze znała, nawet w połowie nie są tacy, za jakich ich miała.

Nadeszła chwila, by zdjąć maski i pokazać Jane druzgocącą prawdę. Czy dziewczyna udźwignie to, co się pod nimi kryje…?

 

„Nie wszyscy chłopcy są niebiescy” George M. Johnson


Nie wszyscy chłopcy są niebiescy Autor: George M. JohnsonObecnie przypisujemy płeć jeszcze przed urodzeniem. Zostaliśmy społecznie uwarunkowani, aby uczestniczyć w określaniu płci dzieci w najwcześniejszym możliwym momencie - od chwili, gdy na ultrasonografie można zidentyfikować zewnętrzne narządy płciowe. Imprezy, na których ujawnia się płeć dziecka, stały się modnym sposobem świętowania losu przyszłego człowieka i kierowania go ku życiu zgodnemu z męskimi lub kobiecymi ideałami, zanim jeszcze będzie on w stanie za nimi świadomie podążyć. To tak, jakby im bardziej widoczne stawały się osoby LGBTQIAP+, tym usilniej społeczność heteroseksualna starała się stosować swoje normy. Moim zdaniem większość boi się, że stanie się mniejszością, robi więc wszystko, by utrzymać swoją przewagę.

 

 

 

„Wszystkie noce Zeusa. Boski romans” Gosia Lisińska

 

Wszystkie noce Zeusa. Boski romans Autor: Gosia LisińskaGdy gromowładny bóg zejdzie z Olimpu, by pokochać śmiertelniczkę

Zeus jest ― dosłownie ― bosko seksowny i zupełnie niezdolny do zachowania wierności swojej żonie. Wreszcie Hera nie wytrzymuje. Zawiera sojusz z przedwiecznymi kochankami Zeusa. Razem rzucają na niego klątwę. Odtąd przez kolejne stulecia bóg będzie żył uwięziony w posągu z brązu. Raz na stulecie odzyska władzę nad ciałem i częścią swoich mocy, by przez dwa tygodnie próbować rozkochać w sobie kobietę i… samemu obdarzyć ją uczuciem. Jest tylko jeden problem: tej magicznej znajomości Zeus nie może skonsumować.

Czy zmysłowy ojciec bogów utrzyma ręce przy sobie i wygra z przekleństwem Hery? Czy ochroni ukochaną przed mitologicznymi stworami… i samym sobą?

 

 

„September Sun” Marta Łabęcka

 

September Sun Autor: Marta ŁabęckaOdkrył w sobie odwagę. Odwagę, która pozwalała mu podejmować ryzyko zamiast się cofać. Odwagę, która skłaniała go do wyrażania myśli, zamiast milczenia. Odwagę, która motywowała go do działania, zamiast pozostawania w marzeniach.

Nauczył się istnieć. Istnieć poza granicami swojego notatnika. Istnieć w sposób, który pozwalał mu zamiast wymyślanych historii, spisywać rzeczywiste wspomnienia. Żyć, tak jakby każdy dzień był ostatnią szansą na doświadczenia czegoś nowego.

Nauczył się kochać. Kochać koncepcję, że dom nie zawsze jest fizycznym miejscem. Nauczył się kochać samego siebie. Kochać kogoś, nawet wtedy, gdy ta osoba odchodzi.

Jednak przede wszystkim, zrozumiał, że Słońce ma złote włosy, oczy pełne mądrości i uśmiech zdolny rozświetlić najczarniejszą noc. Że Słońce wkracza do jego życia niespodziewanie, by je całkowicie odmienić. Że Słońce w końcu zawsze znika.

Ale to w porządku, ponieważ Julien nauczył się również, że nie każdy, kto pojawia się na jego drodze, będzie towarzyszył mu przez całą podróż. Że niektórzy pojawiają się tylko na chwilę, by nauczyć go czegoś ważnego, zanim odejdą w swoją stronę. Że są osoby, których poznaje się tylko po to, by później tęsknić za nimi przez resztę życia.

 

Wszystkie te książki wnoszą swą wyjątkowość do naszej czytelniczej podróży. Niech wiosenna aura dodatkowo inspiruje do odkrywania fascynujących historii, które czekają w naszej księgarni. Czas sięgnąć po te nowości i czerpać z nich pełnymi garściami!