Jesień kiedyś demonizowana, kojarzona z deszczem i melancholią, dziś jest równie wyczekiwana co słoneczne lato. To czas kiedy możemy podziwiać kolorowe liście, ubierać ciepłe swetry i spędzać co raz dłuższe wieczory pod kocem z wciągającą lekturą. Brzmi jak marzenie, prawda? Przygotowaliśmy listę książek, które koniecznie muszą wylądować na twojej półce tej jesieni. Poznaj nasz ranking!

 

"Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy" Marta Łabęcka

Despite Your(im)perfections Dotrzymaj złożonej mi obietnicy Marta Łabęcka Flawless flawsyTo jest zdecydowanie dobra książka na jesień. Jeśli nie najlepsza! Ostatnia część bestsellerowej trylogii „Flaw(less)” opowiadającej o historii miłości Josephine i Chase’a. Po wielu trudnych przeżyciach, główni bohaterowie zaznają długo wyczekiwanego szczęścia. Ich ukochana córka Destiny dorasta w domu pełnym miłości i szczęścia.

Końcowy tom trylogii skupiony jest wokół życia nastoletniej Destiny. Rodzina planuje spędzić święta w gronie krewnych i przyjaciół, a dziewczyna nie może się już doczekać spotkania z bliskimi. Zwłaszcza z jednym, ważnym dla niej człowiekiem. Alfie, dawny towarzysz dziecięcych zabaw, wyrósł na przystojnego mężczyznę i to jego Destiny szczególnie pragnie zobaczyć. A ponieważ jest córką swoich rodziców, to ― zupełnie jak kiedyś ― sprawy szybko zaczną się komplikować... „Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy” to idealna lektura na długie jesienne wieczory.

 

 

 

"Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia" Orina Krajewska

Siła umysłu. Siła Emocji. Duchowe ścieżki zdrowia Orina Krajewska

Czemu akurat ta pozycja jest idealnym przykładem książki na jesień? Bo to doskonały czas na holistyczne zadbanie o siebie, o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Orina Krajewska to aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Propagatorka holistycznego stylu życia i integralnego podejścia do zdrowia.

"Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia" to jedna z naszych nowości na jesień. Z tej książki dowiesz się co możesz zrobić by poprawić jakość swojego życia i zdrowia. Badania naukowe potwierdzają: myśli i emocje wpływają na biochemię naszego ciała i mają ogromny wpływ na sposób funkcjonowania organizmu. Mogą wspomagać dobrostan i zdrowie, mogą też niestety sprzyjać chorobom. Orina Krajewska w swojej najnowszej książce rozmawia ze światowej klasy specjalistami, którzy odpowiadają na pytania jak uzdrowić siebie Bez zewnętrznych narzędzi i pomocy, używając jedynie tego co mamy zawsze pod ręką, czyli siebie i swoich wewnętrznych zasobów? Naukowcy, terapeuci, lekarze i nauczyciele duchowi. Odwołując się do nauki i własnych doświadczeń przedstawiają różne prozdrowotne praktyki. Książka ta to doskonałe narzędzie i poradnik dla wszystkich, którzy chcą żyć w zdrowiu i szczęściu przez długi czas.

 

"Burn the Hell. Runda Trzecia" Katarzyna Barlińska aka Pizgacz

 

burn the hell runda trzecia Katarzyna barlińska pizgacz p.s.herytiera

Na liście książek na jesień nie mogło oczywiście zabraknąć największego hitu Wydawnictwa Beya. Trylogia Hell Katarzyny Barlińskiej to absolutny hit tysięcy młodych czytelniczek. Najnowsza część „Burn the Hell. Runda Trzecia” to kontynuacja historii trudnej i toksycznej relacji między Victorią i Nate’em.

Victoria Clark próbuje żyć nowym życiem. Życiem, w którym nie ma miejsca na chaos i mrok, które wniósł w nie Nathaniel Shey. Tyle że nie jest łatwo uwolnić się od magii spojrzenia czarnych oczu tego toksycznego chłopaka, nawet jeżeli osiemnastolatka już wie, że ich głębia może mieć zabójczą moc. Nie ma cudownego klawisza, po którego naciśnięciu można wykasować wspomnienia. Te złe, ale też te dobre. Victoria odcina przeszłość i usuwa jej ślady ― choćby za cenę zerwania znajomości, zbyt mocno przywołujących pamięć minionych miesięcy... Niestety, to nie działa.

Nathaniel Shey nie chce odejść, mimo że właściwie odszedł już dawno. Przeszłość jest jak kotwica, trzymająca życie Victorii na uwięzi i niepozwalająca jej ruszyć ku przyszłości. A kiedy Nate nagle, po pięciu miesiącach rozłąki, staje na drodze dziewczyny, płomień, który cały czas się tlił, rozpala się na nowo. Książka o tak trudnej i niszczycielskiej relacji wciąga od początku do ostatniej strony.

 

"Moja Grace. Dziedzictwo #1" Melanie Moreland

Moja Grace. Dziedzictwo #1 Melanie Moreland

Melanie Moreland mistrzyni erotycznych romansów, autorka bestsellerowej serii „Prywatne Imperium” powraca z całkowicie nową serią. „Moja Grace” to powieść o zakazanej namiętności, uczuciu do szefa, mężczyzny z którym nic nie powinno łączyć głównej bohaterki.

Grace VanRyan to postać, która ma wszystko doskonale zaplanowane. Konsekwentnie realizuje swoje zamierzenia. Jej plan jest ambitny i realny: najpierw studia prawnicze, później staż, który pozwoli na zdobycie bogatego doświadczenia zawodowego, a potem, już jako cenny pracownik, będzie rozwijać karierę w ABC i podążać wprost w świetlaną przyszłość. Jest piękną i mądrą dziewczyną, otoczoną przyjaciółmi, których traktowała jak rodzinę. Tym, czego Grace absolutnie nie planowała, było wdawanie się w jakiekolwiek relacje z nowym szefem. Jaxson Richards był starszy i niewiarygodnie seksowny. Jako szef - chłodny, stanowczy, od podwładnych żądał ciężkiej pracy. Jednak było w tym mężczyźnie coś takiego, co wprawiało serce Grace w zupełnie nieprofesjonalne drżenie. Właściwie już podczas pierwszego spotkania Jaxson wywarł na niej o wiele silniejsze wrażenie, niż powinien. Rozgrzewająca historia, idealna na długie wieczory pod kocem.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy cię naszymi propozycjami książek idealnych na jesień!