Czy istnieje lepszy sposób na spędzenie Walentynek niż w towarzystwie dobrej książki? Dla miłośników literatury, w tym romantycznych dusz, książki są idealnym prezentem na ten wyjątkowy dzień. Niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy po prostu cieszysz się samotnością z kubkiem gorącej herbaty, dobra książka może być najlepszym towarzyszem. W tym artykule przyjrzymy się kilku niezwykłym tytułom Wydawnictwa Editio Red i Wydawnictwa beYa, które idealnie wpisują się w atmosferę miłości, pasji i romantyzmu, idealną dla Walentynek. Gotowi na literacką podróż w serce emocji?

"Before Destiny Teaches Us to Lie" Karolina Szafrańska

Before destiny teaches us to lie. Tom 1. Część 1 Karolina SzafrańskaStyczniowa premiera wydana przez kolaborację Editio Red i Wydawnictwa beYa to historia pełna emocji, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Główna bohaterka, Destiny Joyce, zostaje porzucona przez swojego partnera dzień przed Walentynkami. Zniewolona chęcią zemsty, postanawia podjąć pracę u największej konkurencji byłego kochanka, Oscar'a Prestona, który jest szefem potężnej korporacji na rynku finansowym.

To, co zaczyna się jako pragnienie sprawiedliwości i zemsty, szybko zamienia się w coś zupełnie innego, gdy Destiny i Oscar zostają uwikłani w romans, który rozwija się na tle wzajemnej niechęci. Przez serię nieprzewidywalnych wydarzeń i złożonych relacji między bohaterami, nienawiść stopniowo przekształca się w miłość, a wszelkie wyznaczone reguły zaczynają się rozmazywać.

Jednakże, nie wszystko jest takie proste. Pomiędzy regułą a wyjątkiem kryje się wiele kłamstw i tajemnic, których Destiny i Oscar nie są świadomi. Czy ich miłość przetrwa próbę czasu i konfrontację z prawdą? Co kryje się za maską pozornie dobrej relacji? To wszystko sprawia, że "Before Destiny Teaches Us to Lie" to opowieść nie tylko o miłości i namiętności, ale również o kłamstwach, konsekwencjach i odwadze stawienia czoła własnym demonom.

"By a Thread. Komednia (nie)romantyczna" Lucy Score

By a Thread. Komedia (nie)romantyczna Lucy ScorePoznajcie kolejną świetną powieść bestsellerowej Lucy Score, która doskonale wpisuje się w klimat Walentynek. Główna bohaterka, Ally Morales, znalazła się w trudnej sytuacji życiowej w Nowym Jorku, gdzie próbuje utrzymać się przy życiu pracując w różnych miejscach. Nie jest typem łagodnej, miłej dziewczyny – ma silny charakter i odwagę wyrażania swoich opinii, nawet jeśli mogą one obrażać wpływowych ludzi.

Dominic Russo, z kolei, to arogancki i trudny do zniesienia dyrektor kreatywny prestiżowego magazynu mody. Kiedy ich drogi się krzyżują, wybuchają iskry, co prowadzi do serii konfliktów i przygód. Los splata ich losy, kiedy Ally zostaje zatrudniona w nowym miejscu pracy, a jej szefem okazuje się być właśnie Dominic. To początek komicznych i pełnych napięcia sytuacji, w których obaj bohaterowie muszą nauczyć się współpracować, mimo swoich różnic i antagonizmów. Ta intrygująca opowieść o romansie nie tylko rozgrzeje serca czytelników w Walentynki, ale również skłoni ich do śmiechu i refleksji nad tym, jak czasem najmniej oczekiwane osoby mogą zmienić nasze życie. Czy między Ally i Dominic'em zawiąże się coś więcej niż tylko relacja zawodowa? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w tej wciągającej powieści Lucy Score.

"Narzeczona na zamówienie" Angelika Łabuda

Narzeczona na zamówienie Angelika ŁabudaCzas na powieść absolutnie doskonałą na czas Walentynek. Hailey Reed, niezłomna i pragmatyczna, nie wierzy w miłość ani nie potrzebuje jej - jednakże, w pewnym sensie, to właśnie ona zarabia na romansach. Ta atrakcyjna kobieta utrzymuje się z udawania fałszywych związków, wcielając się w role narzeczonej lub żony dla rozmaitych mężczyzn w kryzysowych sytuacjach. Za odpowiednią opłatą, Hailey będzie tą idealną kobietą, jakiej każdy sobie wymarzy. Zapewni odpowiednią aparycję, zachowanie i nawet stworzy wiarygodną historię, aby uspokoić rodzinę lub przyjaciół klienta.

Niestety, pomimo jej umiejętności rozwiązywania cudzych problemów, Hailey sama nie unika kłopotów. Jej młodszy brat to niewyczerpane źródło kłopotów, tym razem potrzebuje ogromnej sumy pieniędzy by spłacić dług. W desperacji, Hailey poznaje Degory'ego Carvera, szefa potężnej korporacji naftowej, który oferuje jej dużą wypłatę w zamian za fałszywe zaręczyny z jego synem Aaronem.

To zadanie nie będzie łatwe, zwłaszcza że Aaron pragnie uniknąć presji ojca i znaleźć swoją drogę. Jednakże, czy prawdziwa miłość może powstać z pozornej relacji? A co się stanie, gdy kłamstwo zostanie odkryte? W najnowszej powieści Angeliki Łabudy, odkryjcie jak Hailey Reed zmierzy się z bosko przystojnym, a zarazem irytująco aroganckim dziedzicem Carver Corporation i jakie skomplikowane relacje rozwiną się między nimi.

"Let me in" Natalia Fromuth 

Let Me in Natalia FromuthLayla jest dziewczyną, której życie jest skrupulatnie zorganizowane według własnych zasad. Każdy jej krok jest przemyślany i wykonany perfekcyjnie. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Ale nawet najbardziej uporządkowane życie może ulec zmianie w obliczu niespodziewanych wydarzeń.

Wszystko wydaje się być pod kontrolą, aż do dnia, gdy do kawiarni, którą prowadzi matka Layli, wkracza pewien nonszalancki chłopak. Jego obecność zakłóca rytm codzienności Layli i prowokuje ją do oderwania się od rutyny. Życie, które do tej pory było przewidywalne, nagle staje się pełne nieznanych możliwości.

Layla, która dotąd unikała zabawy i spontaniczności, zaczyna odkrywać, że nie wszystko można kontrolować. To spotkanie z chłopakiem, którego Layla żartobliwie nazywa "Vincentem van Goghiem", staje się punktem zwrotnym, który prowadzi ją w kierunku nowych doświadczeń i emocji. Przy jego boku Layla może odkryć, że życie nie musi być tylko listą celów do osiągnięcia, ale może być także pełne radości, spontaniczności i niespodzianekW powieści Natalii Fromuth, "Let Me In", znajdziecie historię o odważnym odkrywaniu miłości i przygody, która doskonale wpisuje się w klimat Walentynek.

"All Roads Lead To Hell #1 Między niebem i piekłem" Gabriela Smusz

All Roads Lead To Hell #1 Między niebem i piekłem Gabriela SmuszCzas na najnowszą powieść austrostwa Gabrieli Smusz. Lord Private High School to ekskluzywna uczelnia dla dzieci z najbogatszych rodzin, gdzie obowiązują własne, surowe zasady narzucone przez wpływowych mieszkańców Feartown. W atmosferze panującej na tym liceum wolność jednostki zostaje ograniczona, a psychika młodych ludzi poddawana brutalnemu stresowi. Joyce Torres, jedna z uczennic, nie zamierza jednak ulegać tej presji. Gdy nadarza się okazja, postanawia stawić czoła tej destrukcyjnej instytucji, która doprowadziła ją na skraj załamania.

Feartown przemienia się w piekło na ziemi, a Joyce znajduje się w samym środku tego konfliktu, pozostając praktycznie sama. Na jej drodze pojawia się jednak tajemniczy chłopak, który choć nosi na sobie piętno zranionego serca, staje się jej sprzymierzeńcem. Niestety, to pozorne wsparcie okazuje się być zgubne, prowadząc do nieuchronnego katastrofalnego końca. W tej mrocznej opowieści wszystkie ścieżki prowadzą do piekła, gdzie Joyce będzie musiała zmierzyć się z własnymi demonami i wyborem między walką a uległością.

 

Jak widać, literatura oferuje nam szeroki wachlarz emocji i możliwości na spędzenie Walentynek w wyjątkowy sposób. Od namiętnych romansów po pełne humoru przygody, od wzruszających historii o odwadze po mroczne opowieści o walce z demonami przeszłości – każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego niezależnie od tego, czy preferujesz intensywne uczucia czy lekką rozrywkę, książka może stać się doskonałym towarzyszem tego romantycznego dnia. Zachęcamy do sięgnięcia po te niezwykłe tytuły i oddania się literackiej podróży w serce emocji, która zapewne uczyni Walentynki niezapomnianymi.