Czy Wy też kochacie Walentynki? 14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych, czyli najbardziej romantyczny dzień w roku. Uważamy, że to doskonała okazja do celebrowania miłości parnerskiej, ale także miłości do siebie, przyjaciół czy świata. Niech ten dzień, będzie pełen dobrych życzeń, ciepłych gestów i romantycznych słów wypowiadanych do bliskich osób i do siebie. Z tej okazji przygotowaliśmy listę romantycznych i ciepłych książek, które warto sprezentować ukochanej osobie lub sobie! Sprawdź nasze propozycje walentynkowych prezentów.

"Nie zakocham się!" Alex Light

Okładka Nie zakocham się!

(druk)

23,94 zł 39,90 zł(-40%)

(23.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Historia o siedemnastoletniej Becca Hart, która głęboko wierzyła w prawdziwą miłość. Uwielbiała czytać romanse i naiwnie wyobrażała sobie, że i ona kiedyś zakocha się bez pamięci. Na razie jednak zamiast wielkiego uczucia przyszła wielka katastrofa: rodzice Bekki postanowili się rozwieść, przez co dziewczyna dochodzi do wniosku, że od prawdziwej miłości lepsza jest, ta fikcyjna. Kiedy wiec jedna z koleżanek zbyt namolnie wytykała jej brak chłopaka, Becca postanowiła udawać, że jest w szczęśliwym związku,  i uwolnić się w ten sposób od niechcianych komentarzy. Brett Wells bardzo dobrze nadawał się do odgrywania roli tego jedynego. Wyjątkowo przystojny, utalentowany piłkarz nie miałby najmnijszego problemu ze znalezieniem sobie dziewczyny na radkę. Mimo to myślał przede wszystkim o przyszłości. Jego decyzja, aby udawać chłopaka Bekki, musiała więc wydawać się co najmniej dziwna. Brett jednak miał swoje powody. Przezabawna historia z motywem fake dating, opowieść o pierwszej miłości, o marzeniach i często bolesnych zderzeniach z rzeczywistością.

"Jeszcze raz zaufaj" Aleksandra Muraszka

Okładka Jeszcze raz zaufaj

(druk)

26,94 zł 44,90 zł(-40%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Poznaj Ellie, która z zamkniętymi oczami wskazuje na mapie punkt, który ma się stać jej nowym początkiem. Jednak demony przeszłości nawiedzają ją na każdym kroku, boleśnie przypominając o sobie przez ataki paniki, które dodatkowo utrudniają jej funkcjonowanie. Dziewczyna skrywa tajemnicę, która wyniszcza ją od środka. Nie chciała jej nikomu zdradzić, a już na pewno nie jemu, Asherowi. Tyle że życie przygotowało dla niej inny scenariusz. Czy Ellie zaufa po raz kolejny? Czy ten krok okaże się ogromnym błędem? Asher od lat zmaga się z konsekwencjami fatalnych wyborów swoich rodziców: matki, która porzuciła rodzinę, i zapijającego się na śmierć ojca. Zbyt szybko musiał dorosnąć, co odbija się na nim każdego dnia. Chłopak stracił wiarę i nadzieję dawno temu, ale gdy w jego życiu pojawia się Ellie, szara rzeczywistość zdaje się nabierać kolorów. Dzięki tej dziewczynie odżywają w nim od dawna skrywane uczucia. Czy Asher otworzy się przed nią i pozwoli jej się dostać do swojego poranionego serca?

"Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię" Marta Łabęcka

Okładka Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

(druk)

23,94 zł 39,90 zł(-40%)

(23.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Tej pozycji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, natomiast nie mogło zabraknąć tej trylogii na liście walentynkowych książek! "Flaw(less)" to porywająca opowieść o dwójce licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu. Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest ideałem. Dom rodzinny Chase'a też trudno byłoby nazwać dobrym - jego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi.Josephine za chwilę wyjedzie na studia do Bostonu, by tam spełniać oczekiwania rodziny - musi przecież być perfekcyjna. Chase... cóż, po prostu postara się nie wkroczyć na drogę, jaką od lat podąża jego matka.

"Amethyst. Yes, please"  FortunateEm

Okładka Amethyst. Yes, please

(druk)

32,44 zł 49,90 zł(-35%)

(29.94 zł najniższa cena z 30 dni)

To kontynuacja dylogii "Amethyst". Dowiedz się czym jest prawdziwa miłość i co warto dla niej posięcić? Świat Veriny Berry zawsze stał na kruchych fundamentach, a teraz wygląda na to, że i one obróciły się w proch. Dziewczyna nie wie już, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Pogrążona w niepewności, desperacko szuka jakiegoś punktu zaczepienia, podczas gdy wszyscy, których znała, okazują się zupełnie innymi osobami. Pokazują swoje prawdziwe, skrywane dotąd oblicza: rodzice, Caroline... i on. Zena, bogaty, przystojny i wyjątkowo niebezpieczny mężczyzna. Kim jest? Psychopatycznym gangsterem, który dla kaprysu zamieszał w życiu Rin? A może przeciwnie - wybawcą, który ocalił ją przed najgorszym? Dziewczyna wie jedno: jest do granic szaleństwa groźny i... do granic szaleństwa zdeterminowany, by ją zatrzymać przy sobie. Czy powinna się cieszyć, czy raczej obawiać?

"The Crush. Zanim nas przyłapią" Penelope Ward 

Okładka The Crush. Zanim nas przyłapią

(druk)

26,94 zł 44,90 zł(-40%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Kiedy Farrah miała czternaście lat, podkochiwała się w najlepszym przyjacielu swojego starszego brata ? uczucia do Jace'a były jej słodką tajemnicą. Wtedy wydawało się to całkiem niewinne i nawet zabawne. Ale beztroska nie trwała długo. Pewnego dnia, podczas powrotu z pracy do domu, rodzice Farrah i Jace zostali napadnięci, odurzony narkotykami bandyta zaczął strzelać. Rodzice dziewczyny zginęli, chłopak został lekko ranny. Dla Farrah i jej brata Nathana zaczęły się trudne czasy, tym trudniejsze, że Jace wyjechał z miasta.Po kilku latach wrócił. Aby pomóc rodzeństwu związać koniec z końcem, zgodził się zamieszkać w ich domu. W dalszym ciągu traktował Farrah jak małą siostrzyczkę - dbał o nią i ją chronił. Niespodziewanie coś się zaczęło zmieniać. Dziewczyna budziła w nim zupełnie inne uczucia. Musiał je jednak ukrywać, to przecież młodsza siostra jego najlepszego przyjaciela. Sytuacja była tym bardziej kłopotliwa, że również dziewczęce zauroczenie Farrah przerodziło się w namiętną miłość. Oboje zdawali sobie sprawę, że Nathan nigdy nie zaakceptowałby ich związku. Krucha stabilność, jaką osiągnęła ich mała, dziwna rodzina, zawaliłaby się jak domek z kart. Tylko jak długo można tłumić uczucie? I co zrobić, gdy tęsknota za wtuleniem się w ramiona ukochanej osoby staje się zbyt silna?

"Miłość ponad prawem" Angelika Łabuda

Okładka Miłość ponad prawem

(druk)

23,94 zł 39,90 zł(-40%)

(23.94 zł najniższa cena z 30 dni)

O Liamie Wilsonie jego własny ojciec mówi, że to nadęty buc. W dodatku ma rację. Liam, dyrektor, a już wkrótce prezes rodzinnej firmy prawniczej, kocha władzę, luksus, drogie alkohole i piękne kobiety, a najbardziej kocha samego siebie. W podwładnych budzi tyle samo strachu, ile podziwu. Podziwia go również Maribel, asystentka, która pracuje dla niego od niemal dziesięciu lat i na której Liam zawsze może polegać. Dziewczyna zna go być może lepiej niż on sam, dostrzega wszystkie jego wady, ale musi też przyznać, że jest diabelnie pociągającym facetem. A przy tym szefem, który nigdy nie przekracza granic służbowej znajomości. Dopiero kiedy Maribel oznajmia, że chce odejść, a na horyzoncie pojawia się Lucas, młodszy brat Liama, przystojny i wyraźnie zainteresowany piękną asystentką, dyrektor Wilson zaczyna rozumieć, jak ważna jest dla niego ta kobieta. Nie tylko jako profesjonalna pomoc biurowa.

 

To tylko kilka propozycji literatury pełnej namiętności i porywów serca jakie możesz znaleźć w naszej ofercie. Romanse Editio Red i romantyczna literatura młodzieżowa to od lat nasza specjalność. Z okazji walentynek polecamy skorzytanie z naszej promocji, na wszystkie romanse! To wyjątkowa okazja, żeby zgarnąć wspaniałe lektury w promocji dwa za jeden. Mamy nadzieję, że nasze powieści umilą Ci ten romantyczny i wyjątkowy dzień w roku. Zakochaj się w Editio!