Kiedy w Polsce obchodzimy Dzień Matki, każdy zapewne wie - 26 maja to wyjątkowa data. W tym roku wypada to w piątek, warto więc skorzystać z okazji by odwiedzić swoją mamę i obdarować ją prezentem. Pomysłów na upominek jest mnóstwo - bilet do teatru, piękna sukienka, voucher do spa czy wspaniała książka z osobistą dedykacją. My stawiamy na tę ostatnią opcję, bo książki to nasza spcecjalność! Jeśli szukasz inspiracji  jaki prezent na Dzień Mamy wybrać, sprawdź nasze propozycje.

 

Mama, czyli eksptertka od relacji

Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relacjęPierwszą naszą propozycją jest książka "Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację" autorstwa dwójki psychoterapeutów: Jacka Rydlewskiego oraz Anny Paluszak. Pozycja powstała na podstawie wielu lat psychoterapeutycznych rozmów autorów z ludźmi poszukującymi pomocy. Lektura, dzięki której można spojrzeć na swoje relacje i związek z innej perspektywy i dowiedzieć się, że relacje, w które jesteśmy zaangażowani, potrafimy nie tylko psuć. Jesteśmy zdolni także do tego, by je naprawiać. W "Ścieżkach miłości" pojawiają się tematy o rozczarowaniu i ewolucjach w związkach, poznasz strategię przetrwania w rodzinie, przeczytasz o rodzinach patchowrkowych, depresji, pieniądzach, seksie. Autorzy rozważają zagadnienia takie jak rozczarowanie w związku, nierozwiązane sprawy, zdrady czy ukryta prawda. Lektura napisana jest w formie wywiadu rzeki, przez co lekko i szybko się ją czyta wchłaniając merytoryczną wiedzę kartka po kartce. 

 

Orientalne podróże dla Mamy - bez wychodzenia z domu!

Kolejną z propozycji jest książka Kingi Jesman "Wojowniczki, Boginie, Księżniczki. Historie kobiet Dubaju". Autorka od wielu lat mieszka w Dubaju, na łamach książki opisuje historie kobiet, które osobiście poznała. Dubaj to największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, popularny kierunek turystyczny i jedno ze światowych centrów finansowych. Ta arabsa metropolia jest pełna kontrastów, jej mieszkańcami są przybysze z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Autorka tej niezwykłej książki w Dubaju spotkała miłość swojego życia, założyła rodzinę, robi karierę i nawiązuje przyjaźnie z kobietami wielu narodowości, rozmaitym statusie i różnych sytuacji życiowych. Ich historie, obserwowane przez autorkę osobiście, jak również opowiedziane jej przy filiżance mocnej kawy, stały się kanwą książki o mieszkankach pustynnego miasta ― opowieści niczym z Księgi tysiąca i jednej nocy. Sięgając po tę lekturę przekonasz się, jak naprawdę żyją kobiety w Dubaju. 

 

Mentalny dobrostan - supermoc dla każdej Mamy

Siła umysłu siła emocji duchowe ścieżki zdrowia Wszyscy wiemy ile mamy mają na swojej głowie. Organizacja domu, opieka nad dzieckiem, praca zawodowa, dbanie o siebie... Dużo tego. Potrzeba chwili oddechu i czasu na rozwój osobisty. Chcemy polecić doskonałą książkę Oriny Krajewskiej "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia". Badania naukowe potwierdzają, że myśli i emocje wpływają na biochemię naszego ciała i mają wielki wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wspierają dobrostan i zdrowie - ale mogą też niestety sprzyjać chorobom. Każda mama chętnie dowie się co może zrobić by poprawić jakość życia i zdrowia bez zewnętrznych narzędzi i pomocy, używając jedynie tego co mamy zawsze pod ręką - czyli siebie i swoje wewnętrzne zasoby. Na te pytania Orinie Krajewskiej odpowiadają światowi specjaliści. Naukowcy, terapeuci, lekarze i nauczyciele duchowi. Odwołując się do nauki i własnych doświadczeń przedstawiają różne prozdrowotne praktyki.

 

Dawka romantycznej przygody - czas na relaks 

Arystokrata Penelope Ward Dzień Matki to doskonały pretekst, żeby podarować swojej mamie czas na relaks z przyjemną i wciągającą książką. Polecamy niedawno wydaną powieść "Arystokrata" autorstwa Penelope Ward. Historia Felicity i Leo między którymi zaiskrzyło niemal od razu... Problem polegał na tym, że ta rudowłosa piękność, nie była kobietą, którą on mógłby przedstawić swojej rodzinie. Od Leo oczekiwano konkretnych zachowań - był stale bacznie obserwowany i surowo oceniany przez najbliższych. Nie miał szans na bycie sobą.  I chociaż wyjazd do Rhode Island miał być dla Leo czymś w rodzaju wakacji, kosztował go sporo nerwów, bo nie szczędzono mu uwag i przestróg. Oczywiste było, że nie mógł samodzielnie wybrać sobie dziewczyny. Jako syn księcia musiał mieć towarzyszkę z odpowiednich sfer.

 

To tylko kilka propozycji prezentów na Dzień Matki 2023. W naszej ofercie znajdziesz setki interesujących książek, które wpasują się w gust każdego czytelnika. Przygotowaliśmy też specjalną akcję promocyjną - do 28.05.2023 większość tytułów z naszej księgarni internetowej możesz upolować w promocji 2 za 1! Łap okazję i sprezentuj mamie najpiekniejszy prezent!

 

Promocja na dzień matki 2023 2 za 1 ksiązka gratis