Dziś Halloween! Idealna okazja aby  sięgnąć po książki „z dreszczykiem”! Jeśli lubisz się bać, chcesz dzisiejszy wieczór spędzić w gronie duchów i poczuć dreszczyk grozy to koniecznie wybierz jedną (lub więcej) z polecanych książek.

 

Uwaga! Książki dla czytelników powyżej osiemnastego roku życia. Książki mogą zawierać sceny przemocy, brutalne opisy oraz elementy horroru.

 

Riley Thorn i martwy sąsiad - Lucy Score

Riley Thorn i martwy sąsiad Lucy ScoreW przypadku Riley Thorn nic nie było zwyczajne i proste. Były mąż użył wszystkich swoich wpływów, aby pozostawić ją bez grosza, upokorzoną. Straciła pracę. Przeprowadziła się do starej kamienicy, zamieszkanej przez grupę dość specyficznych emerytów. A do tego słyszała rzeczy, których normalni ludzie nie słyszą. Na przykład cudze myśli albo głosy zmarłych osób. Jej zwariowana matka uważała to za przejaw zdolności jasnowidzenia, jednak Riley bardzo chętnie pozbyłaby się tego "daru". Nie potrzebowała dodatkowych komplikacji. A właśnie w jej życiu pojawiła się kolejna - tym razem przybrała postać niewiarygodnie seksownego przystojniaka.

Tajemniczy przystojniak nazywał się Nick Santiago i był prywatnym detektywem. Na śliczną Riley natknął się przypadkowo, gdy szukał jej sąsiada w ramach standardowego zlecenia. Dziwnym trafem niedługo potem sąsiad został zamordowany, a Riley stała się główną podejrzaną.

Nick nie uwierzył w winę dziewczyny. Postanowił sam odnaleźć prawdziwego sprawcę. W rozwiązaniu zagadki nie pomagały mu jednak ani uroda Riley, ani jej zaskakujące zdolności. Jakby tego było mało, sprawa zaczęła się komplikować, a obok kobiety pojawił się dziwny nieznajomy…

 

Hades - Aleksandra Możejko

Hades Aleksandra MożejkoW mitologii greckiej Hades władał królestwem cieni, podziemną krainą umarłych. Ten budzący uzasadniony strach bóg był surowy, ale zawsze sprawiedliwy. Nowoorleański Hades też rządzi światem niedostępnym dla zwykłych śmiertelników ― jest bossem przestępczej organizacji, która trzęsie miastem. W Nowym Orleanie nic nie dzieje się bez jego wiedzy i zgody. Hades dla swoich ludzi jest bezwzględnym szefem, a dla przeciwników okrutnym człowiekiem. Tego nauczyło go życie na ulicy ― w każdej chwili musiał być gotów zabić, jeżeli sam nie chciał zginąć.

Do tego pozbawionego litości świata niespodziewanie trafia Ewa. Ta krucha, drobna dziewczyna poszukuje zaginionego brata. Wydaje się, że jest skazana na zgubę wśród gangsterów, alfonsów i złodziei. A jednak przyciąga uwagę samego Hadesa, który czuje przy niej coś, czego nie doświadczał od bardzo dawna. Współczucie? Litość? Sympatię? A może tęsknotę za czymś, czego nie umie nazwać? Mężczyzna nie potrafi się odnaleźć we własnych uczuciach, ale jednego jest pewien ― chce się zaopiekować Ewą. Nawet jeżeli miałoby go to osłabić… Tyle że w królestwie Hadesa słabość bywa zabójcza.

 

Sekta - Monika Magoska-Suchar

Edward Collins jest charyzmatyczny, piekielnie bogaty i nieziemsko przystojny. Seksowny, można by rzec, gdyby nie to, że takie słowo nie pasuje do bożego posłańca, jakiego widzą w nim setki tysięcy zwolenników Kościoła, na którego czele stoi. Sam Collins uważa się za syna Boga. I od wiernych oczekuje bezwzględnego oddania. Nie tylko duchowego. Interesują go też ich majątki... i ciała, zwłaszcza jeżeli należą do młodych, atrakcyjnych wyznawczyń.

 

Tak, Edward Collins nie jest aniołem miłosierdzia, lecz pozbawionym skrupułów i moralności manipulatorem. Gdy na jego drodze stanie troje ludzi ― Jason Lambert, szeryf z hrabstwa Utah prowadzący śledztwo w sprawie sekty, a także siostry Rebeka i Rozalie Winston, które łączy z Collinsem wspólna przeszłość ― losy całej czwórki splotą się w iście piekielny węzeł, pełen przemocy, pożądania, seksu i mrocznych sekretów. Kto z nich dostąpi zbawienia za grzechy, a kto zostanie potępiony na wieczność?

 

Nasze ciała - Aleksanra Pilch

Nasze ciała - Aleksandra PilchW oczach otoczenia Nicolas uchodzi za ideał - czuły, opiekuńczy, przystojny mężczyzna. Marzenie każdej dziewczyny. Prawie każdej, bo akurat Tamara, jedyna, która interesuje Nicolasa... cóż, delikatnie mówiąc, nie podziela jego uczuć. Więcej - boi się go. Boi się do tego stopnia, że ucieka na studia do innego miasta. Jednak i tam nie znajduje spokoju. Dziewczyna podejrzewa, że Nicolas to stalker i najprawdopodobniej jest niebezpieczny. Wkrótce przekona się, jak bardzo.

Tamara znajduje chwilowy spokój w towarzystwie Tobiasa i Leonarda, przyjaciół poznanych na uczelni. Nicolas, który bacznie obserwuje dziewczynę, nie zamierza dzielić się swoją wyśnioną miłością z innym mężczyzną. Tymczasem obok Tamary od razu pojawia się dwóch kandydatów do jej serca... Wściekłość Nicolasa rośnie. Hamulce, które dotąd trzymały go w ryzach, coraz bardziej słabną.

 

Her Soul to Take. Przeklęte dusze - Harley Laroux

Abelaum to małe miasto, ale ma swoje legendy – o niewyjaśnionych zaginięciach i potwornych istotach, które przemierzają lasy. To idealne miejsce dla kogoś takiego jak Rae, która od zawsze fascynuje się wszystkim, co wykracza poza granice racjonalnego poznania. Młoda kobieta prowadzi vloga o zjawiskach paranormalnych, ale do tej pory nie udało się jej zgromadzić żadnych imponujących materiałów.

Nadchodzi jednak moment, który zmieni wszystko. Do rąk Rae trafia stara księga zawierająca opis rytuału przywołującego demony. Jaki skutek odniesie odprawienie go? Kto odpowie na wezwanie i czego ta mroczna istota zażąda w zamian?

Być może Rae nie wie, jaką ciemną siłę przyzywa, ale nawet potężny i żądny krwi demon, który przybywa jej na spotkanie, nie zna potęgi tego, co wspólnie obudzą.

Okładka Her Soul to Take. Przeklęte dusze. Tom 1

(ebook)

34,32 zł 42,90 zł(-20%)

(34.32 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Okładka Her Soul for Revenge. Przeklęte dusze. Tom 2

(ebook)

34,32 zł 42,90 zł(-20%)

(34.32 zł najniższa cena z 30 dni)

 

 

Władca soli i kości - Keri Lake

Władca Soli i Kości Keri LakeSadora Quinn jest samotna. Jedyną osobą, na której może polegać, jest jej ciotka. Od najmłodszych lat dziewczyna marzyła o tym, aby uciec z Bonesalt, gdzie wszyscy patrzą na nią z góry. Aby zebrać odpowiednią sumę pieniędzy na wyjazd, postanawia przyjąć posadę opiekunki cierpiącej na demencję matki spadkobiercy najbardziej bogatego i wpływowego rodu w okolicy.

Połowę twarzy Luciena Blackthorna znaczą rozległe blizny, a jego ekscentryczny sposób bycia i tajemniczość podsycają niepokojące plotki na temat Diabła z Bonesalt. Uznawany za winnego śmierci swojej żony i syna, budzi postrach wśród przesądnych mieszkańców rybackiej miejscowości.

Kiedy Isadora podejmuje pracę, nie wierzy w plotki na temat klątwy ciążącej na rodzinie Blackthornów. Wszystko się zmienia, gdy odkrywa mrożące krew w żyłach sekrety.

 

Nocny Cień. Nightshade - Keri Lake

Nocny Cień. Nightshade Keri LakeFarryn jest obciążona trudną historią rodzinną. Jej matka zginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Nigdy nie udało się odnaleźć jej ciała, co wprowadziło ojca Farryn w otchłanie obsesji. Mężczyzna spędził ostatnie lata życia, pogrążając się w urojeniach na punkcie aniołów, demonów i krainy nazywanej Nocnym Cieniem, stanowiącej rodzaj czyśćca. Popełnił samobójstwo, a jego ciało zniknęło w równie niewyjaśniony sposób jak ciało jego żony. Farryn zaczynają dręczyć niepokojące sny.

Jest ona specjalistką w dziedzinie starożytnych religii, dlatego wkrótce zostaje zaangażowana przez policję do wyjaśniania sprawy makabrycznego morderstwa, które wydaje się powiązane z badaniami jej ojca. KiedyFarryn zbliża się do odkrycia prawdy o Nocnym Cieniu, jej życiu zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Pomóc może jedynie Jericho Van Croix, który objawił się jej w snach. Choć mężczyzna przypomina anioła, jego natura jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca.

Paranormalny gotycki romans o miłości zdolnej przeciwstawić się przeznaczeniu i pokonać ograniczenia śmierci, dla której warto podjąć walkę z samymi mocami piekieł.

 

Do zakochania jeden urok. Czarownice z Inverness - Ludka Skrzydlewska

Do zakochania jeden urok. Czarownice z InvernessMargo McKenzie pochodzi z jednej z najpotężniejszych magicznych rodzin w Szkocji. Ku rozpaczy krewnych odrzuciła czary po tragicznym w skutkach rytuale z udziałem jej matki. Dziewczyna stara się prowadzić zwyczajne życie. Pracuje w bibliotece, nałogowo czyta książki, ma niemagicznych znajomych i unika wszystkiego, co mogłoby wprowadzić do jej codzienności chaos.

Mimo to pewnej nocy po wypiciu kilku kieliszków wina za dużo, wygłupiając się przed przyjaciółką, Margo rzuca zaklęcie mające postawić na jej drodze idealnego mężczyznę. To z jej strony tylko żarty, jednak niewiele później opuszczoną ruderę w sąsiedztwie kupuje Theo Thorne – architekt, który spełnia wszystkie wymagania Margo wobec jej wymarzonego partnera.

To tylko przypadek czy dziewczyna sprowadziła go zaklęciem? A może mężczyzna stanowi wytwór czarów i nie jest prawdziwy? Dotarcie do prawdy utrudnia fakt, że Theo kupił obciążony potężną klątwą dom, którego wszystkich poprzednich właścicieli spotkał tragiczny koniec. Rodzina każe więc Margo trzymać się od niego z daleka, szukając sposobu na zmuszenie Thorne’a do opuszczenia przeklętej posiadłości. Theo nieodparcie przyciąga jednak do siebie Margo…

 

Okładka Do zakochania jeden urok. Czarownice z Inverness. Tom 1

(ebook)

34,32 zł 42,90 zł(-20%)

(21.45 zł najniższa cena z 30 dni)

  [WIDGET__ident=e_3omt]
 

O jeden urok za daleko. Czarownice z Inverness - Ludka Skrzydlewska

Jeden urok za daleko. Czarnownice z Inverness Ludka SkrzydlewskaWillow długo pracowała na miano najbardziej złośliwej czarownicy z rodu McKenzie. W ostatnich czasach dziewczyna próbuje jednak zmienić swoją reputację, a w dodatku zmaga się z koszmarami, w których widzi własną śmierć. W końcu postanawia wyprowadzić się z rodzinnego domu i skupić się na rozpoczęciu nowego rozdziału w życiu.

Wszystko układa się doskonale do chwili, gdy Willow poznaje nowego sąsiada, który nienawidzi czarownic. Ich kłótnie szybko przeradzają się w wojnę podjazdową. Willow próbuje nie dać się sprowokować, ale kiedy mężczyzna krzywdzi jej kota, przelewa się czara goryczy. W święto Beltane dziewczyna przywołuje Ly Erga - fae ze szkockich wierzeń, wojownika, który pokonuje każdego, kto stanie na jego drodze. Mityczna istota ma jej pomóc dać nauczkę sąsiadowi, ale już na samym początku wymyka się jej spod kontroli i rozpoczyna niebezpieczną grę...