Zima to zdecydowanie najbardziej czytelniczy czas w roku. Długie i ciemne wieczory zachęcają do spędzania czasu w domowym zaciszu. Popołudnia spędzone z gorącą herbatą i pasjonującą lekturą należą do najlepszych umilaczy tej ponurej pory roku. Jeśli nie wiesz po jaką książkę sięgnąć, przedstawiamy Ci listę naszych propozycji. Są to premiery lutego 2023, spośród których na pewno znajdziesz kilka, które pochłoną Cię i zafascynują. Poznaj nowości zimy Księgarni Internetowej Editio. 

"Złudne marzenia. Dziedzictwo" Alicja Skirgajłło

Złudne Marzenia. Dziedzictwo. Książka Alicja Skirgajłło

To kontynuacja popularnej powieści "Brudna gra". Seria opowiada historię Kiry Sadowskiej i Eryka - współwłaściela potężnej firmy jej ojca. W "Złudnych marzeniach" główna bohaterka traci ukochanego podwójnie... Po pierwsze dosłownie - Eryk ginie w tajemniczych okolicznościach, po drugie na jaw wychodzi okrutna prawda, że jej narzeczony jest od dawna szczęśliwie żonaty. Niestety, dla Eryka rozkochanie w sobie Kiry było wyłącznie elementem oszustwa, mającego go doprowadzić do przejęcia całości udziałów w odziedziczonej przez nią firmie.

Jak na drobną dwudziestoparolatkę, zdecydowanie za dużo tych ciosów. A to przecież nie koniec kłopotów: atmosfera wokół Kiry i jej firmy jest niepokojąca. Ktoś życzy dziewczynie źle. Ktoś na tyle bezwzględny, że nie cofnie się przed niczym. Najwyższy czas pomyśleć o osobistej ochronie, tym bardziej że jest akurat pod ręką odpowiedni kandydat na bodyguarda...

 

 

"Król Kier" Ludka Skrzydlewska

Król kier Ludka Skydlewska seria Królowi Vegas Czas na kolejną część z serii "Królowie Vegas". Tym razem daj się porwać historii Persii Grant, skromnej krupierki z Las Vegas, która spędza kilka upojnych godzin w pokoju hotelowym z tajemniczym nieznajomym. Nie przypuszcza, jak bardzo ta przygoda zmieni jej życie. Choć ma być jednorazowa, przyniesie o wiele poważniejsze konsekwencje, niż jej się wydaje.

Tymczasem na ulicach Vegas postrach wśród przestępców sieje tajemniczy Król Kier. Zamaskowany, nieuchwytny i groźny, niczym mściciel z horrorów. Kiedy tych dwoje przypadkowo się spotyka, ich życie wywraca się do góry nogami. Jedno porwanie sprawia, że losy Persii i Króla Kier nieodwracalnie się ze sobą splatają. I chociaż dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jej porywacz to niebezpieczny człowiek i powinna go nienawidzić, jest dokładnie odwrotnie. Napięcie erotyczne między obojgiem staje się coraz bardziej wyczuwalne… Dowiedz się jaki jest prawdziwy cel Króla Kier? I czy zwykła pracownica kasyna może odegrać jakąś rolę w jego osiągnięciu? Przygotuj się na zarwaną noc!

 

"Urząd do Spraw Dziwnych" Mateusz Cieślik

Urząd do Spraw Dziwnych Mateusz CieślikLiteracki debiut pasjonata kreowania światów i snucia opowieści. Mateusz Cieślik w swojej pierwszej powieści przeniesie Cię w niesamowity świat animów i tajemnic podziemnego Krakowa. "Urząd do Spraw Dziwnych" opowiada o Sarze Kos - nastolatce, która wraz z ojcem i młodszym bratem mieszka w niewielkiej miejscowości niedaleko Krakowa. Sara tęskni za mamą, martwi się o brata i dosłownie nienawidzi swojego ojca. Obwinia go o wszystkie krzywdy, jakie ją w życiu spotkały. Także o to, że przez niego zniknęła mama. Właśnie mija rok, odkąd jej z nimi nie ma. Zostawiła Sarę oraz małego Fabiana i po prostu... Dziewczyna sądzi, że ich porzuciła. To trudna sytuacja, tym bardziej że Fabian ma kłopoty w szkole. W dodatku słyszy tajemnicze głosy...

Tymczasem do jej rodzinnego Czerna sprowadza się nowy mieszkaniec. Sąsiadem Kosów zostaje niejaki Aron Wysocki. Sarę intryguje zarówno nowy gospodarz, jak i jego goście. Są... nietypowi. Jednak naprawdę dziwnie robi się wtedy, gdy okazuje się, że chłopak jest powiązany ze zniknięciem matki dziewczyny. Ta historia na pewno umili Ci zimowe wieczory!

 

"Judas" K.C. Hiddenstorm 

Książka Judas K. C. HiddenstormMiłość, pieniądze, nielegalne interesy i... jeszcze raz miłość - to wszystko znajdziesz w najnowszej powieści K.C.Hiddenstorm, bestsellerowej autorki mrocznych kryminałów i gorących romansów. "Judas" to opowieść o Layne Morgan, ktora gdy decydowała się na ślub, najwyraźniej myliła pożądanie z miłością. Vincent Morgan autentycznie ją zauroczył. Gwałtowne uczucie przyćmiło zdrowy rozsądek i Layne została jego żoną, choć w głębi duszy czuła, że będzie miała przez niego kłopoty. Jednak prawdziwy szok piękna pani prawnik przeżyła dopiero wtedy, kiedy jej przeczucia się potwierdziły. Okazało się, że pod przykrywką prowadzonej firmy Vince handluje kokainą, a na obciążających dokumentach widnieją podpisy... Layne.

Wściekła żona mafiosa postanawia coś z tym zrobić. Coś definitywnego, co z pewnością zaszkodzi panu Morganowi. Zabiera feralne dokumenty, wsiada do samochodu i... utyka w korku. Wieczne korki! Nie zamierza się jednak poddać. Porzuca auto ― dalej idzie piechotą. Niestety, w ciemnym zaułku traci przytomność. Odurzona chloroformem, budzi się w zatęchłej piwnicy. Czyżby to Vincent dowiedział się o jej zamiarach i postanowił ją w ten nieprzyjemny sposób powstrzymać? Czy zielonooki Judas pracuje dla męża Layne? A może sprawy mają się zupełnie inaczej? Dla Layne Morgan rozpoczyna się niebezpieczna gra o życie. Przekonaj się czy zdoła je ocalić?

 

"Słodki obłęd" Anna Bellon 

Słodki Obłęd książka Anna BellonPrzedstawiamy Wam debiut w Wydawnitwie BeYa, choć nie jest to debiut literacki tej autorki młodego pokolenia. Anna Bellon to autorka romansów new adult, specjalistka od muzyków, hokeistów i porywów serca. Z ogormną radością przedstawiamy "Słodki obłęd" historię o miłości, która zaczyna się... w cukierni. 

Weronika Adamczyk przeżyła coś, czego nie życzy się najgorszemu wrogowi. Straciła ukochanego. I może załamałaby się zupełnie, gdyby nie praca. Praca, która jest pasją. Odskocznię od ciemnych myśli dwudziestoczterolatka odnajduje w cukierni. Skupienie uwagi na dostarczaniu światu fantazyjnych wypieków pozwala jej się pozbierać i z nieśmiałym optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Po dwóch latach, które minęły od śmierci Mikołaja, wspomnienie tej straty wciąż jest świeże, ale nie niszczące. Weronika, studentka i zdolna cukierniczka, powoli odbudowuje swoje życie i umawia się na pierwsze randki. Na razie mało udane. Co zdecydowanie się zmienia, kiedy przypadkiem spotyka Filipa Iskrę. Młody, ciemnowłosy przystojniak sprawia wrażenie zupełnie beztroskiego. To jednak tylko fasada. Filip, choć z pozoru uprzywilejowany i wyluzowany, zmaga się ze sprawami, dla których będzie musiał poświęcić własne marzenia.

 

"Let me in" Natalia Fromuth

Let me in Natalia Fromuth książkaKolejna powieść bestsellerowej autorki Young Adult - Natalii Fromuth. Tym razem poznaj "Let me in" historię Layli - dziewczyny, która trzyma się ustalonych przez siebie samą zasad. Wszystko, czym się zajmuje, musi być zrobione perfekcyjnie. Każda zmierzająca w nieoczekiwanym kierunku sytuacja zostaje natychmiast opanowana, okiełznana i skierowana na właściwe tory. Wydawać by się mogło, że nikt nie będzie w stanie wejść w drogę młodej mieszkance miasteczka Charlotte w Karolinie Północnej i zepsuć tego, na co tak ciężko pracowała.

W życiu Layli nie ma miejsca na zabawę, beztroskę ani spędzanie dni w towarzystwie rówieśników. W jej głowie są tylko cele i plany. Wkrótce jednak dziewczyna przekonuje się, że nie wszystko można kontrolować. Poukładany, odmierzany z zegarkiem w ręku czas po raz pierwszy zwolni w dniu, w którym kawiarnię jej mamy odwiedzi pewien nonszalancki chłopak. "Vincent van Gogh" ― tak zażartuje Layla, zanim postawi przed nim czekoladowe ciastko z dużą ilością bitej śmietany... Vincent van Gogh przychodzi do dziewiątego stolika każdego dnia...

 

"The Henna Wars" Adiba Jaigirdar 

The Henn Wars. Miłość pisana henną książka Adiba JaigirdarPierwsza powieść autorstwa Adiby Jaigirdar w Wydawnictwie BeYa. Pochodząca z Bangladeszu mieszkanka Dublina pisze powieści, które są bardzo dobrze przyjmowane przez krytyków i regularnie zdobywają prestiżowe wyróżnienia. "The Henna Wars. Miłość pisana henną" to opowieść o Nashat - nastolatce z Dublina, która miała być zwyczajną nastolatką. Na codzień chodzi do szkoły i najbardziej na świecie kochała swoją rodzinę. Mierzyła się z podobnymi problemami, jakie miały inne ciemnoskóre muzułmańskie dziewczyny. Niesatysfakcjonujące wyniki w nauce , szkolne konflikty, dyskryminacja... Jednak było coś jeszcze. Muzułmańskie nastolatki wychodzą za mąż za mężczyzn zaakceptowanych przez rodzinę, a Nishat nie chciała dla siebie takiego losu. Miała dopiero kilkanaście lat, ale już wiedziała, że nigdy nie pokocha mężczyzny.

Kiedy zdecydowała się wyznać prawdę swoim rodzicom, miała nadzieję, że zaakceptują ją taką, jaka jest. Liczyła, że zrozumieją, że jej orientacja nie jest sprawą wyboru. Ale Ammu i Abbu szybko rozwiali te złudzenia. Miłość do dziecka to za mało, aby pogodzić się ze wstydem. Z hańbą dla rodziny. Nishat miała być jedną z porządnych muzułmańskich dziewczyn. A one nigdy nie są lesbijkami.

Flavia miała urok, ciemną skórę i brazylijskie korzenie. Roztaczała wokół siebie niezwykłą aurę, była piękna i śmiała. I czasami spoglądała na Nishat w taki sposób, w jaki nie patrzą na siebie koleżanki. W tych krótkich momentach serce Nishat wręcz wyrywało się z piersi. Ale to pierwsze w życiu zauroczenie musiało się skończyć. Dziewczyna o brązowej skórze, muzułmanka z Bangladeszu, nie może po prostu być ambitną lesbijką...

 

Mamy nadzieję, że znajdziesz dla siebie powieść, która umili Ci zimowy czas!