Pożegnaliśmy już luty i mamy nadzieję, że był to ostatni zimowy miesiąc. Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, słońce i co raz dłuższe dni. W zeszłym miesiącu pojawiło się w księgarni internetowej Editio sporo nowości, które szybko zyskały popularność i znalazły się na naszej liście bestsellerów. Poznaj nasz ranking najlepiej sprzedających się tytułów w lutym 2023 i dowiedz się co warto przeczytać, by być na bieżąco z rynkiem wydawniczym. Sprawdź listę TOP 10 bestsellerów lutego! 

 

 ranking top 10 bestsellerów książki luty 2023

 

10. "Ognista tajemnica" Vanila 

Jest to powieść wydana przez Wydawnictwo BeYa, romans z kategorii Young Adult. Historia poturbowanej przez życie osiemnastoletniej Adeline Dowell i Jonathana Stonera, który nie jest dobrym materiałem na przyjaciela. Jednak dziewczyna, jako że jest nowa w mieście, jeszcze o tym nie wie. Pierwsze spotkanie tych dwojga jest zupełnie przypadkowe. Drugie... Cóż, zostaje przypieczętowane wspólną tajemmnicą, która na zawsze odmieni ich losy. 

9. "Miłość ponad prawem" Angelika Łabuda 

Wciągająca historia o miłości. Początkowo zebrała grono czytelniczek na serwisie Wattpad, a w marcu 2022 została wydana przez Wydawnictwo Editio Red. Opowieść o Mirabel, która jest asystentką Liama Wilsona - nadętego buca, kochającego władzę, luksus i piękne kobiety. Główna bohaterka pracuje w jego firmie prawniczej od ponad dziesięciu lat i musi przyznać, że jest wyjątkowo pociągającym facetem... A przy tym szefem, który nigdy nie przekracza granic służbowej znajomości. Do czasu, kiedy Maribel oznajmia że chce odejść, a na horyzoncie pojawia się Lucas, młodszy brat Liama, przystojny i wyraźnie zainteresowany piękną asystentką, dyrektor Wilson zaczyna rozumieć, jak ważna jest dla niego ta kobieta. Nie tylko jako profesjonalna pomoc biurowa...

8. "Scars #2. Blizny zapisane w duszy" FortunateEm

Kontynuacja serii bestsellerowej "Scars", czyli historii romantycznej Young Adult. Premiera tego tytułu zaplanowana jest dopiero na 22 marca, natomiast już w przedsprzedaży udało się zdobyć miejsce na "topce". Vafara i Royce spotkali się w momencie, w którym żadne z nich nie było gotowe na szczęście. Ona miała rodzinne kłopoty, on nie radził sobie z żałobą po ukochanej. Rany w ich sercach nie pozwoliły stworzenie udanej relacji, a ich drogi się rozeszły... Jednak po dziesięciu miesiącach Roy odważył się zadzwonić i okazało się, że emocjie między nimi nadal były silne i wciąż mają sobie wiele do powiedzenia.

 

Okładka Ognista Tajemnica

(druk)

32,43 zł 49,90 zł(-35%)

(29.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Scars #2. Blizny zapisane w duszy

(druk)

29,18 zł 44,90 zł(-35%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Miłość ponad prawem

(druk)

27,93 zł 39,90 zł(-30%)

(23.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

7. "Złudne marzenia. Dziedzictwo" Alicja Skirgajłło

Kontynuacja przebojowej powieści "Brudna Gra". W tej części Kira Sadowska traci ukochanego dwukrotnie! Po pierwsze Erik ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a po drugie okazuje się, że od dawna jest szczęśliwie żonaty. Na jaw wychodzi gorzka prawda, że ich związek był wyłącznie elementem obrzydliwego oszustwa. Jak na drobną dwudziestoparolatkę, zdecydowanie za dużo tych ciosów,a to nie jest koniec jej kłopotów...  

6. "The First Devil" Zuzanna Kulik 

Kolejny romans młodzieżowy wydany przez imprint BeYa, który pokochało tysięce czytelników. Klasyczna historia Young Adult osadzona w Royal State High School, do której uczęszcza Elena i szatańska czwórka chłopaków, którzy przypominają raczej bandytów niż licealistów. Nowa uczennica oczywiście nie chce zwracać na siebie uwagi, ale los bywa przewrotny. Elena przypadkiem staje na drodze szkolnego gangu i Nathan, przywódca grupy, ma mocne powody, by za wszelką cenę chronić dziewczynę przed swoimi bezwzględnymi kumplami. 

5. "Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata" Stephen W. Hawking 

Absolutny światowy bestseller, który co rusz pojawia się także na naszej "topce". Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać przypuszczalne i wysosce prawdopoodbne teorie powstania naszego wszechświata. Niezwykły naukowiec w serii krótkich i pasjonujących wykładów referuje nam historię  od samych jego narodzin w chwili Wielkiego Wybuchu.

 

Okładka Złudne marzenia. Dziedzictwo

(druk)

30,03 zł 42,90 zł(-30%)

(25.74 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Okładka The first devil

(druk)

29,18 zł 44,90 zł(-35%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Okładka Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata

(druk)

27,30 zł 39,00 zł(-30%)

(23.40 zł najniższa cena z 30 dni)

 

4. "Ukryty wśród cieni przeszłości. Sekrety i namiętności #6" Meghan March

Szósta już część bestsellerowej serii osadzonej w mrocznym Nowym Orleanie autorstwa Meghan March, bez najmniejszego problemu wspieła się na górę naszego rankingu. Tym razem poznajemy historię Eden Mathews, która jest nieślubną córką znanego mafiosy i żyje w złotej klatce. Pewnego dnia jednak wszystko gwałtownie się kończy, Eden dostaje polecenie by zniknąć. Na jej drodze pojawia się Bishop, błąkający się po świecie tatuażysta, który postanawia się w końcu zatrzymać i zapuścić korzenie w jednym miejscu.

3. "Amethyst. Yes, please" FortunateEm

To druga już powieść Moniki Marszałek, piszącej pod pseudonimem FortunateEm, która znalazła się na liście bestsellerów lutego 2023. Nic dziwnego, ponieważ autorka wie jak poruszyć serce czytelniczek i wciągnąć w swoje opowieści od pierwszej strony. "Amethyst" to kontynuacja dylogii o Verinie Berry, dziewczynie, która nie wie już kto jest jej wrogiem, a kto przyjacielem. Na jej drodze pojawia się Zena - wyjątkowo niebezpieczny facet, ale za to nieziemsko przyjstojny i bogaty... czy okaże się jej wybawcą?

2. "Król Kier" Ludka Skrzydlewska

Czwarta powieść z serii "Królowie Vegas". Poznaj Persię Grant - skromną krupierkę z Las Vegas, która spędza kilka upojnych godzin w pokoju hotelowym z nieznajomym. To pozornie nic wielkiego, ale bardzo szybko okazuje się, że ta niewinna przygotwa zmieni jej życie na zawsze. Tymczasem wśród przestępców postrach sieje tajemniczy Król Kier... Zapaskowany, nieuchwytny i groźny, niczym mściciel z horrorów. 

 

Okładka Ukryty wśród cieni przeszłości. Sekrety i namiętności #6

(druk)

31,43 zł 44,90 zł(-30%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Okładka Amethyst. Yes, please

(druk)

34,93 zł 49,90 zł(-30%)

(29.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Okładka Król Kier

(druk)

31,43 zł 44,90 zł(-30%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

1. "Secret Game" Zblendowana

Absolutny hit Wattpada, który ukaże się jako debiut literacki już 8. marca. Wydane przez Editio Red "Secret game" w przedsprzedaży zajęło pierwsze miejsce na liscie bestsellerów. Poznaj Maddy Woller, która jest wyjątkowo poważną, skupioną i doskonale zorganizowaną dziewczyną. Wszystko niespodziewanie wywraca się do góry nogami, kiedy bohaterka zostaje pod opieką starszego brata i poznaje jeg wspóllokatora Williama Blake'a. Wrac z nim w jej życiu nastanie chaos, pojawi się niebezpieczeństwo, a na jaw wyjdą tajemnicę, których Maddy wolałaby nigdy nie poznać.

 

Okładka Secret game

(druk)

34,93 zł 49,90 zł(-30%)

(29.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Jesteśmy bardzo ciekawi, jaka jest Wasza subiektywna lista TOP książek zimy 2022/2023. Cieszymy się ogromnie z zaintersowania naszymi nowościami, premierami i książkami, które dopiero są w przedsprzedaży! Uzupełnij swoją biblioteczkę o tytuły z naszego rankingu i daj się wciągnąć w te niesamowicie wciągające historie!