Premiery i nowości marca 2023 EDITIO, Editio Red, beYa, Sensus

 

Wypatrując z utęsknieniem wiosny, pragniemy zaprezentować nasz marcowy plan wydawniczy. Mamy nadzieję, że kończysz już wszystkie niedokończone jeszcze zimowe książki i robisz miejsce na nowe, świeże literackie przygody. Szykujemy się do wydania kilku długo wyczekiwanych premier, debiutów literackich, oraz kontynuacji bestsellerowych serii. Gwarantujemy - tej wiosny nie będziesz cierpieć na zastój czytelniczy! Nasze premiery marca 2023 wciągają od pierwszej strony. Sprawdź co przygotowaliśmy! 

 

"Sinner" Cordelia Frost 

powieść romantyczna sinner Cordelia FrostPierwszą wiosenną premierą będzie mocny tytuł, który spodoba się każdej fance romansów mafijnych oraz motywu friends to lovers. Poznaj historię Rai i Kostyi, którzy wydawać by się mogło są sobie przeznaczeni. Znają się od zawsze, wychowywali się wspólnie. On jest najlepszym przyjacielem jej brata, a rodziny obojga także pozostają w bliskich stosunkach, ponieważ prowadzą wspólne interesy... Rai to córka wpływowych, niebezpiecznych ludzi, a Kostya jest gangsterem. Pozornie wszystko do siebie pasuje, tyle że Rai chce od życia zupełnie czegoś innego. Rola żony niebezpiecznego człowieka, takiego jak Kostya Azarow, nie jest spełnieniem jej marzeń...

Młody rosyjski mafiozo nie wyobraża sobie jednak innej przyszłości niż ta z Rai u boku. Im bardziej ona stara się utrzymywać dystans, tym mocniej on próbuje go skrócić. I zrobi wszystko, naprawdę wszystko, by ostatecznie zdobyć jej serce... Sięgnij po wciągającą powieść "Sinner" i dowiedz się czy kiedy Kostya posunie się do ostateczności, Rai na zawsze go znienawidzi?

 

"Secret game" Zblendowana 

romans Editio Red Secret Game Zblendowana WattpadZ ogromną przyjemnością, chcemy zaprezenować absolutny hit Wattpada - pierwszą część trylogii "Secret" autorstwa Zblendowanej. Powieść "Secret game" to historia Maddy Woller, która jest wyjątkowo poważną dziewczyną, której życie było zaplanowane w najmniejszym szczególe. Przewidziała wszystko... tylko nie Williama Blake'a. 

Maddy twardo stąpa po ziemi, szczegółowo planuje przyszłość i nie marnuje czasu na imprezy w gronie rozchichotanych koleżanek i popisujących się kolegów. Dziewczyna wie, czego chce od życia. Stabilizacji, pewności i spokoju... Wszystko zmienia się niespodziewanie, kiedy jej rodzice decydują się na wyprowadzkę do Włoch. Maddy zostaje w rodzinnym mieście pod opieką starszego brata, by spokojnie ukończyć ostatnią klasę i przygotować się do egzaminów na studia.

Tyle że brat nie mieszka sam. Jego współlokator, William Blake, na zawsze i nieodwołalnie odmieni życie Maddy Woller. Wraz z nim nastanie chaos, pojawi się wielkie niebezpieczeństwo i wyjdą na jaw tajemnice, których rozsądna nastolatka wolałaby nigdy nie poznać. Wciągnij się w sekretną i niebezpieczną grę, w której główną rolę gra jej rozsądek przeciwgo jego chaosowi. 

 

"Ziggy, Stradust i ja" James Brandon

książka Ziggy, stardust i ja James Brandon beYaPoznaj przejmującą powieść o trudnach bycia "innym", wyobcowaniu, samotności i odnajdowaniu drobnych iskierek szczęścia w przytłaczającej codzienności. Akcja toczy się w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka szesnastoletni Jonathan Collins. Chłopak zmaga się z astmą, samotności i głębokimi lękami, a jego bezpieczną przystanią stała się jego własna wyobraźnia. Słuchał muzyki, rozmawiał z Ziggym Stardustem, jego choroba znikała, a on sam mógł być normalny.

Ziggy nie istniał w prawdziwym świecie. Prawdziwy świat traktował takich jak Jonny z okrucieństwem, proponując im bolesną terapię, po której mieli się stać „normalni”. Jonny niczego bardziej nie pragnął. Ale któregoś dnia w jego życiu pojawił się Web, chłopak z ludu Lakota. Indianie byli inni, mimo to Jonathan szybko uległ słodkiemu zauroczeniu. Web bywał mroczny, czasami tajemniczy. Jego pewność siebie, odwaga i siła budziły w innych lęk. Przede wszystkim nie bał się być sobą, nie wstydził się tego, że był gejem. Delikatny Jonathan wydał mu się istotą idealną, kompletną i wspaniałą. Tyle że Jonny był białym chłopcem.

Chłopcy szybko odkryli, że mimo znaczących różnic wiele ich łączy. Zapragnęli odrobiny szczęścia tylko dla siebie. Najpierw jednak Jonny musiał zrozumieć, kim naprawdę był, a Web — poradzić sobie z własnym dziedzictwem. Tymczasem otaczali ich bezlitośni ludzie, którzy chcieli zniszczyć tę miłość.

 

"Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację" Anna Paluszak i Jacek Rydlewski

książka Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację  Anna Paluszak, Jacek Rydlewski SensusA teraz pozycja dla tych, którzy lubią zgłębiać wiedzę o relacjach. Dzięki tej książce uwierzysz, że uzdrowienie rodzinnych relacji jest możliwe i zainspirujesz się do zmiany swojego życia na lepsze. "Ścieżki miłości" pomogą ci spojrzeć inaczej na związek, zrozumieć go i poprawić w nim to co wymaga zmiany na lepsze.

Autorzy wychodzą z założenia, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Żyjemy w bliższych i dalszych relacjach, słabiej lub mocniej związani z innymi ludźmi. Co więcej, to, jacy jesteśmy, nie zależy wyłącznie od genów, ale jest wypadkową naszych predyspozycji i wpływu, jaki wywierają na nas osoby z otoczenia. Związki z nimi, te dalsze i te bliższe, romantyczne, nie zawsze wyglądają różowo. Czasami bywają trudne i czujemy się w nich raczej uziemieni niż uskrzydleni. Dobra wiadomość jest taka, że relacje, w które jesteśmy zaangażowani, potrafimy nie tylko psuć. Jesteśmy zdolni także do tego, by je naprawiać.

Książka powstała jako wynik wieloletnich psychoterapeutycznych rozmów autorów z ludźmi ― błądzącymi i szukającymi pomocy. Jest też spotkaniem terapeutów różnych generacji, dwóch płci i odmiennych życiowych doświadczeń. Sama w sobie stanowi najlepszy przykład tego, że relacje mogą się przekształcać, a bycie w związku nie jest stanem, lecz procesem ― i to takim, którym możemy świadomie kierować.

 

"Druga szansa" Roksana Zalewska 

książka druga szansa Roksana Zalewska Editio Red"Druga szansa" to oficjalny debiut literacki autorki, która karierę pisarską rozpoczęła na serwisie Wattpad. Wciągająca powieść o niezwykłej propozycji i niecodziennym układzie Alexandra Muro i Sofii Casillas. On potrzebuje żony, natomiast ona nie pali się do zamążpójścia...

Główny bohater to przystojny i bogaty młody mężczyzna, który nie narzeka na brak zainteresowania ze strony kobiet, w związku z tym nie cierpi na samotność. Niestety, jak dotąd żadna z nich nie wzbudziła w nim aż tak ciepłych uczuć, żeby chciał spędzić z nią resztę życia. Alexander potrzebuje żony przede wszystkim do celów reprezentacyjnych - wybranka powinna błyszczeć u jego boku nie tylko urodą, ale w głównej mierze intelektem. Krótko mówiąc, ma być uzupełnieniem jego wizerunku.

Zupełnie przypadkowo na jego drodze pojawia się odpowiednia kandydatka. Sofia to młoda, piękna i błyskotliwa panna, a do tego jest dziedziczką fortuny dorównującej bogactwu rodu Muro. Jednym słowem, tych dwoje ma szansę stworzyć idealną parę... tylko, że Sofia odrzuca propozycję mężczyzny i traktuje ją jako żart.. Problem polega na tym, że Muro nie jest szalony, a tym bardziej nie żartuje. Należy do świata mafii, zawsze osiąga to, czego chce. Sięgnij po "Drugą szansę" i dowiedz się jak potoczą się losy dwójki niesamowitych bohaterów. 

 

"Wojowniczki, Boginie, Księżniczki. Historie kobiet Dubaju" Kinga Jesman

Wojowniczki, Boginie, Księżniczki. Historie kobiet Dubaju Kinga JesmanDubaj to niezwykle intrygujące miasto - największa metropolia Zjednoczonych Emiratów Arabskich, światowe centrum finanów i popularny kierunek turystyczny. Większość mieszkańców tej pełnej kontrastów arabskiej aglomeracji stanowią przybysze z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Aż jedna czwarta dubajczyków ma korzenie irańskie. Oczywiście, jest tu także wielu ekspatów, specjalistów, którzy przyjeżdżają do Dubaju na kilka, kilkanaście lat, skuszeni ofertami dobrze płatnej pracy.

Autorka tej niezwykłej książki, Kinga Jesman, mieszka w Dubaju od ponad dekady. Tu spotkała miłość swojego życia, założyła rodzinę, tu pracuje i nawiązuje przyjaźnie z kobietami wielu narodowości, o rozmaitym statusie i w różnych sytuacjach życiowych. Ich historie, obserwowane przez autorkę osobiście, jak również opowiedziane jej przy filiżance mocnej kawy, stały się kanwą książki o mieszkankach pustynnego miasta ― opowieści niczym z Księgi tysiąca i jednej nocy. Przekonaj się, jak naprawdę żyją kobiety Dubaju!

 

"Zabójcze uczucie" Ewelina Kwiatek

powieść Zabójcze uczucie Ewelina KwiatekNietuzinkowa fabuła, wartka akcja, niebezpieczeństwo i gorący romans ― wszystko to znajdziecie w nowej powieści Eweliny Kwiatek! Mówi się, że kobiety to słaba płeć. Na pewno?

Poznaj Georginę, która traci wymarzoną pracę w FBI w spektakularnym stylu! Zwostaje zwolniona dyscyplinarnie za naruszenie nietykalności cielesnej przełożonego. Seksualnego drapieżcy, molestującego podwładne. Na szczęście w tej trudnej sytuacji Gigi nie jest sama. Wkrótce wychodzi za mąż za wspaniałego, wspierającego ją mężczyznę... Świeżo poślubiony małżonek dopiero wtedy ukazuje swoje prawdziwe oblicze, a była agentka przekonuje się, że popełniła błąd. Najwyraźniej jednak los, choć bywa przewrotny, sprzyja Georginie. Po kolejnej domowej awanturze Ryan wsiada do samochodu i odjeżdża, by nigdy nie wrócić.

Gdy Gigi zastanawia się swoim życiem i szuka czegoś, co nadałoby mu sens, na jej drodze stają dwie młode dziewczyny, które, tak jak ona, zostały dotkliwie skrzywdzone przez mężczyzn. Georgina trenuje je i szkoli, by mogły zaznać ukojenia w zemście. Tak zaczyna się ich nielegalna działalność, polegająca na usuwaniu z ulic miasta najgorszych szumowin. Zabójczo niebezpieczne i szalenie skuteczne w swoim fachu kobiety nie boją się podejmować nawet najtrudniejszych zleceń. Takich jak to, które otrzymuje Jennifer. Płatna zabójczyni ma bliżej poznać, a następnie pozbyć się pewnego mężczyzny. Tylko czy na pewno to Cayden Jackson, najmłodszy prokurator w historii stanu Nowy Jork, jest tym złym? Czy rodzące się między nimi uczucie zaburzy osąd dziewczyny?

 

"Dziewczyna na niby. Miasteczko Benevolence" Lucy Score

Dziewczyna na niby. Miasteczko Benevolence Lucy ScoreBestsellerowa, amerykańska pisarka Lucy Score w końcu debiutuje w polskim tłumaczeniu! Wyczekiwana od dawna seria "Miasteczko Benevolence" przypadnie do gustu wszystkim fankom romantycznych, ciepłych i wciągających książek. Pierwszy tom "Dziewczyna na niby" to historia Harper, która miała wyjątkowego pecha. Była tą osobą, której na każdym kroku przytrafia się jakieś zabawne nieporozumienie lub poważne niebezpieczeństwo. Mimo przeciwności losu bohaterka jest życzliwą optymistką... Dzień w którym poznajemy bohaterów, nie różni się od innych, lecz zakończył się wyjątkowo. Harper ocknęła się w ramionach wybawcy, który ocalił jej życie.

Luke to niewiarygodnie przystojny facet, który jest niezwykle pociągający. Ma zielonkawobrązowe oczy, jest intrygująco tajemniczy i jest wojskowym. Śliczna, drobna blondynka zaimponowała mu, gdy bez wahania rzuciła się na pomoc napastowanej kobiety. Niestety przeszłość obu bohaterów wyklucza stabilizację i perspektywę szczęśliwego związku, a mimo to Harper i Luke postanowili sobie pomóc. On chciał uniknąć niechcianego swatania, a ona potrzebowała czasu na zorganizowanie sobie nowego życia. Zgodziła się więc udawać dziewczynę Luke'a. Układ wydawał się idealny. Jednak niebawem sprawy zaczęły się komplikować. Jego czekała kolejna misja do Afganistanu, jej wciąż groziło niebezpieczeństwo. A przecież od początku było wiadomo, że to wszystko jest na niby...

 

"Scars #2. Blizny zapisane w duszy" FortunateEm

Scars #2 Blizny zapisane w duszy FortunateEm beYaCzas na kontynuację serii "Scars" opowiadającej o losach Royce i Vagara. Wczytaj się w powieść i dowiedz się czy tym razem uda im się zbudować związek? Bohaterowie spotkali się w złym momencie. Żadne z nich nie było wtedy gotowe na szczęście. Ona borykała się z problemami rodzinnymi, a on nie radził sobie z żałobą po ukochanej Maxine. Oboje mieli sporo do przepracowania. Dlatego, mimo że byli sobie przeznaczeni, z pierwszej próby bycia razem nie wyszli zwycięsko. Rozstali się na dłuższy czas. Roy pozostał w Seattle, gdzie nadal prowadził studio tatuażu, Vafie przeniosła się do nadmorskiego Galveston, by realizować się jako artystka.

Jednak nie zapomnieli o sobie i nie przestali się kochać. Po dziewięciu miesiącach od wyjazdu Vafary Roy odważył się do niej zadzwonić. Okazało się, że emocje między nimi nadal były silne. Tęsknili za sobą i mieli sobie mnóstwo do powiedzenia. Szczególnie Vafie, która wreszcie odnalazła swoją prawdziwą mamę… 

 

"Przytul wewnętrzne dziecko" Sylwia Sitkowska

Przytul swoje wewnętrzne dziecko Sylwia Sitkowska SensusOstatnią premierą marca 2023 będzie książka z zakresu rozwoju osobistego, z której dowiesz się jak zaopiekować się sobą z czułością i troską godną najlepszego rodzica na świecie. Przekonaj się czy jesteś dla siebie wystarczająco dobry?

Każdy człowiek w pewnym stopniu posiada w sobie wewnętrzne dziecko, wewnętrznego rodzica i wewnętrznego dorosłego. Dziecko to ta część osobowości, która sprawia, że bywamy spontaniczni, cieszymy się drobiazgami; odpowiada także za siłę witalną, energię i śmiech. Rodzic ocenia, kontroluje, stawia granice ― ale też wspiera i motywuje. Dorosły natomiast jest bezstronnym analitykiem, kierującym się logiką, na której się opiera, gdy dokonuje wyborów. Od wzajemnych relacji tej trójki zależy nasz psychiczny dobrostan. Jeżeli któreś z nich zacznie dominować nad pozostałymi, wywrze to najprawdopodobniej negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Zbyt często karcone dziecko będzie sfrustrowane i nieszczęśliwe, pozbawione wiary w siebie i radości życia. Dlatego warto nauczyć się bycia dla siebie dobrym rodzicem. W czym pomoże Ci ta książka! Oprócz wiedzy, porad i wskazówek znajdziesz w niej zestaw ćwiczeń i technik, których zastosowanie pozwoli Ci stać się równocześnie radosnym dzieckiem, opiekuńczym rodzicem i szczęśliwym dorosłym. Spróbujesz?

 

Jesteśmy przekonani, że nasze premiery marca 2023 zachwycą każdego czytelnika. Sięgnij po rozgrzewające romanse, po lekką literaturę z kategorii Young Adult, rozwiń się i poznaj meandry realcji międzyludzkich dzięki książkom rozwojowym, lub dowiedz się więcej o fascynujących miejscach świata. Te wszystkie przygody masz na wyciągnięcie ręki w formie książki papierowej, ebooka lub audiobooka. Zaczytaj się w Editio!