Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Matka. O pierwszej, najważniejszej i nie zawsze łatwej relacji

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Sensus
Wydawnictwo:
Sensus
Ocena:
Stron:
288
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi
Czytaj fragment

Książka (33,69 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-32%)
33,69 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Dodaj do

Przedsprzedaż Realizacja zamówień od 2024-07-31
(33,69 zł najniższa cena z 30 dni)

Ebook (32,43 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-30%)
34,93 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Dodaj do lub Kup na prezent Kup 1-kliknięciem

Przedsprzedaż Realizacja zamówień od 2024-07-31
(32,43 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Powiadom o dostępności audiobooka »

Matka: na dobre i na złe

Matka, mama, mamusia, mamunia albo jeszcze inaczej. Słów, jakimi ją nazywamy, bardziej lub mniej czule, jest mnóstwo. Bo - na dobre czy na złe - ona jest najważniejsza. Choćby dlatego, że to z nią tworzymy naszą pierwszą relację. Biologiczną i społeczną. Z konsekwencjami, które ciągną się za nami przez całe życie.

Jeśli relacja matki i dziecka jest prawidłowa, nie za bliska i nie za daleka, daje mu możliwość, by harmonijnie wzrastać, usamodzielnić się i wychodzić ze zmagań z życiem obronną ręką. Taka matka, nawet wtedy, gdy już jej z nami nie ma, zawsze daje wsparcie. Jeżeli jednak coś w układzie matka - córka czy matka - syn zostanie mocno zaburzone, będzie nam trudniej. Taka niezdrowa relacja wymaga przepracowania, byśmy mogli wziąć odpowiedzialność za siebie i zacząć żyć własnym życiem. Tylko czy to możliwe, zwłaszcza jeśli czujemy do matki złość i obwiniamy ją za to, jaka była w przeszłości? A co, jeśli nie respektuje granic, które próbujemy stawiać? Czy w ogóle warto odbudowywać taką więź?

Poznaj prawdziwe historie o relacjach dorosłych dzieci z ich matkami. Może w którejś z nich odnajdziesz siebie?

Książka zawiera komentarze Iwony Michalak-Jędrzejczak, psycholożki i psychoterapeutki


Książka, w której z pewnością odnajdzie kawałeczek siebie – każda z nas. Bo relacja matki i córki jest tłem codziennych wyborów, zachowań, dążeń i trudów każdej kobiety. Matka to książka napisana bardzo przystępnym językiem, zawierająca mnóstwo - z życia wziętych historii, które poruszają, wstrząsają, otwierają. Dzięki nim rozpoznajemy, jak bardzo potrafimy zapomnieć siebie, nieświadomie, w imię tego – by zasłużyć na miłość i akceptację swojej mamy”.

Sylwia Kocoń, autorka książki Zranieni w dzieciństwie. Jak uleczyć matczyną lub ojcowską ranę

Książka jest niezwykle poruszająca i autentyczna. Przez pryzmat prawdziwych historii matek i dzieci czytelnicy mają szansę zgłębić złożoność i głębię relacji, które kształtują nasze życie od najmłodszych lat. Komentarze psychologa pomagają lepiej zrozumieć i przepracować własne doświadczenia. Całość inspiruje, wzrusza i skłania do refleksji nad najważniejszymi więziami w naszym życiu. Gorąco polecam wszystkim, którzy pragną zrozumieć siebie i swoich bliskich na głębszym poziomie”.

Sylwia Sitkowska, psycholożka, autorka książek Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów i Przytul swoje wewnętrzne dziecko

O książce w mediach:

Charaktery.eu: „Do niedawna myślałam, że miałam normalne dzieciństwo, dopiero niedawno pojawiły się wspomnienia”. Jak relacja z toksyczną i narcystyczną matką wpływa na dorosłość?

Newsweek.pl: Dagmara miała trudności z jedzeniem. Diagnoza lekarza ją zaskoczyła

Lubimyczytac.pl: https://lubimyczytac.pl/przeczytaj-fragment-ksiazki-matka-izabeli-o-sullivan

Lm.pl: Opowieść o relacjach na całe życie. "Matka" Izabeli O'Sullivan

 

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Izabela O'Sullivan — ur. w 1983 r., dziennikarka i reporterka. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Diploma in Journalism and Media Studies w Dublinie i Polską Szkołę Reportażu. Publikowała m.in. w Wysokich ObcasachNewsweekuPolityce i Magazynie Pismo oraz w serwisach onet.pl i wp.pl. W tekstach porusza głównie tematykę psychologiczną i społeczną.

Sensus - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności