Recenzje
Frenemy. Przyjaciel czy wróg?
Erika chce się dostać na Stanford jednak potrzebuje do tego stypendium. Nie uczy się wybitnie, nie ma super osiągnięć ani niczego czym mogłaby się wyróżnić jednak pojawia się dla niej szansa. Nowa dyrektorka szkoły oferuje jej stypendium w zamian za "dowody zbrodni" jednego z uczniów. Kuszące, prawda? Zniszczyć komuś życie by osiągnąć swój cel... Wszystko zaczyna się komplikować kiedy Erika poznaje bliżej owego ucznia i stają się sobie bliscy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak ocenić tę książkę. Niby jest ona ok, ale mam tyle zastrzeżeń wobec głównej bohaterki, że już więcej nie można mieć. Jest ona kreowana na stanowcza, zdecydowana, odważną, a tak naprawdę jest płytkim dzieciakiem żerującym o uwagę rodziców... Nie umniejszam temu problemowi natomiast ja chyba jestem za stara by czytać o tak absurdalnych zachowaniach jakie ona przedstawiała. Fabuła miała dobre i stałe tempo choć miałam problem z wciągnięciem się w tę historię. Z początku bohaterowie można powiedzieć, że się nienawidzą jednak ja bym tego tak nie określiła. To Erika z góry założyła okropne rzeczy o tym chłopaku i od początku traktowała go źle i z góry. Nagle po wiecznych docinkach stają się najlepszymi przyjaciółmi co mnie też zdziwiło kiedy dla "nowej psiapsi" w odstawkę poszedł przyjaciel trwający przy nim od dzieciństwa. No dobra, pierwsza miłość ma swoje prawa... Kolejnym minusem jest to, że fabuła opierała się na jednym wielkim kłamstwie co aż raziło w oczy. Dobrze, że chociaż na koniec Autorka rozwiązała tę sprawę szczerą rozmową. Tylko czy nastolatki do których skierowana jest ta historia to zrozumieją? Mam duże wątpliwości odnośnie tej lektury...
Lamine Yamal. Sportowi giganci
Książka przedstawia historię niezwykle młodego piłkarza, który bardzo szybko osiągnął sukcesy na europejskiej scenie i stał się jedną z najjaśniejszych postaci FC Barcelony. Opowieść koncentruje się na jego drodze z trudnego środowiska na piłkarski szczyt oraz na wyjątkowym talencie, który budzi podziw starszych kolegów z drużyny. To inspirująca historia o błyskawicznym rozwoju i spełnianiu marzeń, skierowana zwłaszcza do młodych fanów futbolu.
Obietnice pod gwiazdami
Miłość, przyjaźń i trudne decyzje w obliczu nadchodzących zmian. Amy podczas tego lata udowadnia swoją siłę zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Sprawnie pokonuje zadania wyznaczone przez innych, a gdy przychodzi do starcia pomiędzy nią a Szponem, bez zawahania staje przeciwko niemu, broniąc młodszych obozowiczów. Ta sytuacja pokazuje, jak młoda dziewczyna potrafi radzić sobie z trudnościami i skutecznie je przezwycięża. W trakcie powieści Amy nie przestaje zaskakiwać. Wspiera swojego przyjaciela Camerona w walce z apodyktycznym ojcem, angażując w to cały obóz. Nie boi się sprzeciwu mimo możliwych konsekwencji. Ważnym wątkiem również jej relacja z Bostonem - pełna burzliwości, zawirowań i niedopowiedzeń. Amy dowiaduje się, że chłopak wszedł w związek, przez co przechodzi chwilowe załamanie i próbuje poradzić sobie z narastającą zazdrością. Zdecydowanie jest to powieść warta uwagi. Myślę, że dylogia ,,Skauci” może być świetnym początkiem przygody z książkami. ,,Obietnice pod gwiazdami” czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Zdania są spójne, a treść przykuwa uwagę czytelnika. To historia, która pokazuje, jak ważne są odwaga, lojalność i umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami szczególnie w momentach, które potrafią wiele zmienić.
Redemption of Sins
Dzień dobry! ☀️ Dziś przychodzę do Was z recenzją książki „Redemption of Sins” Lori Rave 🧡 To bardzo emocjonalna i wciągająca historia, którą spokojnie można przeczytać w dwa wieczory. Nie jest to jednak lekki romans, bo jest wręcz przeciwnie, książka jest przepełniona bólem, traumą i trudnymi doświadczeniami bohaterów!! 😶🌫️ Historia skupia się na losach Killiana i Kiary, których po latach ponownie łączy los 🧡 Bohaterowie są bardzo ludzcy, przez co łatwo się z nimi utożsamić i poczuć dokładnie to, co oni. Autorka świetnie operuje emocjami, momentami naprawdę można się zatrzymać i po prostu poczuć ciężar tej historii 😶🌫️ Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką. Za emocjonalność i dobrze wykreowane postacie zdecydowanie mówię TAK! 😊 Jeśli lubicie głębokie, poruszające historie o miłości i drugich szansach to zdecydowanie coś dla Was!! • ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️|5⭐️
Śmiertelna królowa
To zupełnie inna książka o wampirach niż te, które obecnie królują na rynku. Poznajemy dziewczynę z królestwa, która nie ma żadnej mocy - jest zwykłym człowiekiem. Nagle zostaje wyznaczona przez zakon Siostrzaństwa jako wybranka króla Invecty, który… jest wampirem. I tu pojawia się coś świeżego! Społeczeństwo jest matriarchalne, to kobiety mają większą władzę niż mężczyźni. Dlatego Calvia jest tak ważna dla Natana. Co gorsza, dziewczyna nienawidzi wampirów, a teraz musi zamieszkać w pałacu pełnym tych istot. Jest przerażona, jej życie wywraca się o 180 stopni. Natan jednak bardzo się stara, by zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo. Zdecydowanie green flag! Obiecuje też pomóc jej odnaleźć ojca i sam wychodzi z tą inicjatywą. Z czasem Calvia zaczyna dostrzegać, że ma szansę wprowadzić wiele dobrych zmian w królestwie i co ciekawe, tego samego chce Natan. Problem w tym, że król nie zdawał sobie sprawy z wielu niepokojących rzeczy, które dzieją się w jego państwie. Calvia natomiast zna życie wśród ludzi i wampirów. Okazuje się, że ludzie byli straszeni wampirami i wizją wypicia ich krwi, ale prawda okazuje się bardziej złożona. Wampiry nie są aż tak groźne, jak się wydaje. Nie zmienia to jednak faktu, że nadużywały swojej władzy: przejmowały majątki bez podstaw i narzucały własne zasady, także w kwestii wynagrodzeń. Calvia początkowo chce skupić się na pomocy ludziom, ale szybko dociera do niej, że kluczowe będzie nauczenie obu stron współpracy i wspólnego życia. To wspaniała bohaterka, która nie posiada nadprzyrodzonych mocy. Ma własne problemy, silne poczucie sprawiedliwości i jest zwykłym człowiekiem zmuszonym odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Jej przemiana zachodzi stopniowo, co czyni ją autentyczną. Oczywiście nie brakuje intryg, wampiry knują i może nie tylko one? Szczególnie ciotka Natana, która potrafi zajść za skórę każdemu, bardzo się wyróżnia. Na szczęście Calvia ma w zanadrzu mnóstwo świetnych ripost. Koniecznie przeczytajcie scenę wspólnej kolacji, tam naprawdę iskrzy od dialogów! Na uwagę zasługuje też Dymiitr, kuzyn Natana - absolutnie wyjątkowa postać. Ma cudowny charakter, a scena, w której dowiadujemy się, że uratował kotka, naprawdę chwyta za serce. Relacja Calvii i Natana rozwija się bardzo powoli. Nie znajdziecie tu przesadnych zachwytów typu „och, jaki on jest idealny” ale każdy drobny gest, każde przypadkowe muśnięcie ma znaczenie. Tych momentów nie ma dużo, ale są wyczekane i naprawdę czuć między nimi chemię. Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części, ponieważ na ostatnich stronach na jaw wyszło tyle nowych rzeczy! A ostatnie zdanie namieszało. Tak właśnie pisze się zakończenia.