Bony podarunkowe Podaruj prezent
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zagubione sny

Hejka! Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki z niezwykle oryginalną i wciągającą fabułą. Jest to idealny tytuł dla miłośników dobrze napisanej książki z elementami fantastyki. Znajdziecie w niej: -portal fantasy😝 -motyw found family -ucieczkę do świata snów -świetnie wykreowanych bohaterów -grupmy & sunshine🤭 O M G JAKA TO BYŁA ŚWIETNA KSIĄŻKA!!! Z początku (pierwsze 50 stron) ciężko mi się było wciągnąć, nudziło mnie to trochę przez co czytałam ją trochę nieciekawie. Tylko to wpłynęło na to, że ostatecznie zamiast 5⭐ dostała ona ode mnie 4,75. Jak już zmusiłam się i przetrwałam te początki wciągnęłam się tak bardzo, że nie dałam rady się oderwać przez kilka godzin aż ją skończyłam. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, przez co łatwo było ich polubić (lub nie) i przeżywać emocje oraz wydarzenia wraz z nimi. Jeśli miałabym powiedzieć coś o zakończeniu powieści to z pewnością to, że mnie doszczętnie pokonało. Na ostanie 50 stron myślałam, że już wszystko wiem jak się skończy (nawet nie wiecie jak bardzo się myliłam). Moje 2 poprzednie teorie, których byłam pewna się potwierdziły, a gdy zostało 30 stron nie miałam już bladego pojęcia co jeszcze może się wydarzyć (to, że sobie zaspoilerowalam ostatnią stronę przed zaczęciem czytania nic nie zmieniło, nadal nic nie wiedziałam). Podsumowując, uważam, że jest to idealna powieść dla fanów dobrze napisanych książek z motywem snów. 💋

arizonkaczyta Kacperska Rozalia

Pocałunki zamiast słów. Vancouver Agitators: miłość na lodzie #1

Jego miłość nadchodzi jak burza. Na to nigdy nie będziesz gotowa Burza i brak uwagi sprawiały że samochód Winni wylądował w rowie. To zmusiło ją do szukania pomocy i tak natrafiła na domek pełen hokeistow. Musiała zostać tam na noc Był tam Pacey bramkarz który od razu z wzajemnością zwrócił jej uwagę. Dostrzegł w niej coś czego nie widziała w żadnej innej i chciał więcej. Jednak są sekrety i trudne sprawy które mogą wiele utrudniać Dla fanów romansów sportowych szczególnie romansów z hokeistami bardzo uczuciowa, emocjonalna, ciekawa

paulaczyta Ciulak Paula

Redemption of Sins

Czy serce przywykłe do wojny, będzie w stanie pokochać pokój? Killian jako żołnierz przeszedł wiele, w tym stracił przyjaciół i sam odnosił rany. Odcisnęło to piętno na jego psychice. Kiara to siostra znanego bramkarza. Nie ciągnie jej jednak do blasku fleszy. Pracuje socjalnie. Kiedyś się kochali. Teraz są jak obcy. Aż spotykają się w szpitalu dziecięcym. Czy uczucie wróci? Ciekawa barwna pełna uczuć i emocji książka. Bogata w ciężkie życiowe przeżycia, doświadczenia, rozłąki, drugą szansę.

paulaczyta Ciulak Paula

Obietnice pod gwiazdami

Poprzedniego lata Amy przeżyła niezapomniane chwile, zmieniła się dorosła a co najważniejsze odkryła siebie. Dziewczyna niestety czuję się samotna musi opiekować się młodszym bratem jej przyjaciółka jest bardzo daleko, a jej związek wydaje się sypać. Nadchodzące lato jest strasznie wyczekiwane przez główną bohaterkę bo wybierze się na obóz skautowski. Nie spodziewa się jednak tego jakie sekrety wyjdą na jaw. Historia jest skierowana dość mocno do nastolatków więc dorosły czytelnik może przewracać oczami na niektóre zachowania bohaterów czy ich niektóre podejścia do sytuacji. Lubię główną bohaterkę i chociaż ma swoje gorsze momenty to jest przy tym bardzo naturalna i autentyczna. Myli się, popełnia błędy i nie zawsze ma rację ale robi to w taki sposób, że nie da się czuć względem niej sympatii i po prostu jej kibicować. Oczywiście wątek romantyczny jest dalej kontynuowany i muszę przyznać że mam do niego sprzeczne emocje. Jest zarazem przepełniony chemią, uczuciem i ogólnym vibem pierwszych miłości ale ma też wzloty i upadki i nie zawsze ta para mi pasowała. Może to kwestia chłopaka bo czasami mnie naprawdę irytował w szczególności gdy wyszła na jaw ta sprawa... Sławek ma bardzo lekkie pióro, które idealnie się sprawdza w młodzieżówkach, bo czyta się je bardzo przyjemnie i płynnie. Podoba mi się sceneria i ogólny klimat tej serii, czuć w niej vibe takich wakacji, a przez ten klimat i opisy scenerii aż sama pragnę pojechać na taki obóz. To na pewno nie będzie książka dla każdego, czuć ,że jednak jest skierowana do młodzieży i jak już wcześniej wspominałam bohaterowie miewają dość irytujące zachowania, co niektórym będzie przeszkadzać. W tej książce na pewno widać duży rozwój Sławka jako autora, lepiej pisze i to widać w samej budowie postaci i to jak potrafi lepiej oddawać emocje jakie targają bohaterami ,przy czym wypadają one bardzo naturalnie a nie kartonowo. To będą idealne książki na lato.

_nati_book_ Armata Natalia

Redemption of Sins

Czy lubicie motyw drugiej szansy dla byłej/byłego w książkach? 🤔📖  ❤️🥰 „Redemption of Sins” (tom 3) to historia, która mimo poruszania cięższych tematów okazała się dla mnie zaskakująco lekką i przyjemną odskocznią od ostatnich lektur. Fabuła zaczyna się od spotkania Kiary z jej byłym chłopakiem po 7 latach. Ich rozstanie było trudne i bolesne, więc można się spodziewać emocjonalnego rollercoastera… i rzeczywiście emocji tu nie brakuje. Samo ich ponowne spotkanie? Trochę mnie rozbawiło 😅 Bohaterowie dosłownie na siebie wpadają, co wypadło dość satyrycznie. Liczyłam na coś bardziej złożonego, więc ten moment był dla mnie lekkim rozczarowaniem. Jednym z większych minusów jest też fakt, że bez znajomości poprzednich części można się pogubic, szczególnie w relacjach i powiązaniach między bohaterami. Mimo że teoretycznie da się czytać osobno, zdecydowanie polecam zachować chronologię. Mimo tych drobnych zgrzytów, to naprawdę przyjemna, „otulająca” historia, idealna na spokojny, wiosenny wieczór 🌸 A zakończenie? Ciepłe, komfortowe i po prostu miłe ❤️ Jeśli szukacie czegoś emocjonalnego, ale jednocześnie lekkiego w odbiorze to może być dobry wybór dla Was!🤭📖

_booki_sofii_ Kubiak Anna