Bony podarunkowe Podaruj prezent
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zagubione sny

Maya Adler wreszcie jest wolna. Krainę Snów, świat, który wymyśliła w dzieciństwie, zamierza zostawić pod grubą kołdrą i skupić się na prawdziwym życiu. Wystarcza jednak jeden wrześniowy wieczór, by stare lęki i wyniszczająca choroba powróciły silniejsze niż kiedykolwiek. Maya ucieka więc tam, gdzie ma jeszcze coś do powiedzenia. Do własnych snów. Tyle że tym razem wszystko wydaje się inne. Wyśniony przyjaciel twierdzi, że Kraina Snów nigdy nie była fikcją. I teraz potrzebuje jej pomocy. Granica między snem a jawą zaczyna pękać, a pradawne intrygi coraz śmielej przenikają do rzeczywistości, zabierając ze sobą niewinne życia. Co jest prawdą, a co złudzeniem? Komu ufać, a kto kłamie? Czy uczucia, które rodzą się we śnie, można traktować jak prawdziwe? Gdzieś tam, po drugiej stronie powiek, czekają odpowiedzi. Wystarczy tylko... zamknąć oczy.

Wrolowana.wksiazki Iwanowska Weronika

Do wesela się zagoi

~ Do wesela się zagoi- Ludka Skrzydlewska ~ 🦖Sutton Clarke niegdyś skupiała się tylko na narciarstwie, teraz poświęca się Susie - swojej siostrzenicy. Pracuje jako sprzedawczyni w sklepie sportowym rodziców, przez bibliotekarkę, kelnerkę, baristkę, aż po recepcjonistkę w hotelu należącym do najlepszej przyjaciółki - nieco szalona panna Clarke nie waha się przed podjęciem żadnej pracy. Nie obawia się także wystąpić podczas sylwestrowej imprezy w stroju dinozaura - ku uciesze lokalnych dzieciaków, na przekór sobie i mimo wściekłości pewnego ciemnowłosego przystojniaka. 🦖Hugh Holloway przyjeżdża do uroczego Silver Springs, by pomóc w przygotowaniach do ślubu swojemu wspólnikowi, Saintowi. Hugh jest uporządkowany i nieco wycofany, więcej radości sprawia mu snucie szczegółowych planów w Excelu niż brylowanie w towarzystwie dzieciaków na ich chaotycznych przyjęciach. Zwłaszcza takich, podczas których istnieje groźba przypadkowego nadepnięcia na ogon dinozaura i oberwania w zamian… szarlotką. 🦕Jest to urocza powieść łącząca humor, romans i ciepło rodzinne. Sutton Clarke, pełna energii i poświęcenia, opiekuje się siostrzenicą i podejmuje różne prace, by utrzymać siebie i dziecko. Spotkanie z uporządkowanym Hughiem Hollowayem wywołuje wiele zabawnych sytuacji i emocjonalnych napięć. Szczególnie komiczne są sceny sylwestrowe, gdy Sutton występuje w stroju dinozaura. Chemia między bohaterami rozwija się stopniowo, a przygotowania do ślubu wprowadzają subtelny romantyzm. Całość czyta się lekko i przyjemnie, idealnie na relaksującą lekturę. 

zuziabooks Rułka Zuzanna

TIME of reveals

Znacie to uczycie kiedy nie możecie oderwać się od książki i zapominacie o rzeczywistości, zagłębiając się w wykreowany w niej świat? Tak właśnie mogłabym opisać Wam moje odczucia podczas czytania „Time of reveals" ♡. Czas kłamstw dobiegł końca, ale czy prawda nie okaże się równie okrutna? Przyznam szczerze, że czytałam już tą serię kilka lat temu na wattpadzie - nawet wtedy pamiętam, jak wiele emocji przeżywałam podczas jej czytania. Należała ona już wtedy do moich ulubionych książek. Czekałam na drugi tom z niecierpliwością. Historia Aurory i członków stowarzyszenia TIME była niesamowita V. Fabuła jest tak świetnie przemyślana, że na każdej stronie dzieje się coś nowego przez co czytelnik się nawet na moment nie nudzi. Wątek romantyczny w tej książce jest cudowny. Dzięki piórze autorki mogłam ich bardzo dobrze poznać, tak samo, jak resztę członków TIME. Mogę śmiało stwierdzić, że Timmy i Aurora byli swoimi bratnimi duszami. Oboje mierzyli się z trudną rzeczywistością myśląc tym samym o swojej lepszej przyszłości. Ta książka skradnie Wasze serce już od pierwszych stron. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po pierwszy tom, zachęcam Was do tego ogromnie

wrolowana.wksiazki Iwanowska Weronika

Obietnice pod gwiazdami

💙 Ocena: 5/5 🌟 💙 Przychodzę do Was z historią, która pachnie latem, ogniskiem i lasem. „Obietnice pod gwiazdami” to powrót do świata skautingu, który totalnie mnie urzekł swoim klimatem oraz tym że, przypomniał mi o moich harcerskich przygodach. Jeśli szukacie czegoś świeżego w literaturze młodzieżowej, to ten obozowy vibe nad jeziorem jest właśnie dla Was. 💙 To, co najbardziej dotknęło mnie w tej książce, to przemiana głównej bohaterki. Amy to postać, z którą poczułem autentyczną więź jej delikatność, ale też siła, którą odnajduje w trudnych momentach, sprawiły, że ogromnie jej kibicowałem. Dodatkowym, mega miłym akcentem była jej miłość do muzyki Olivii Rodrigo, co tylko dodało jej realności. 💙 Relacja Amy i Bostona to prawdziwy rollercoaster. Choć niektóre zachowania bohaterów budziły we mnie sprzeczne emocje od smutku po irytację to właśnie te uczucia sprawiają, że książka zostaje w głowie na dłużej. Autor w piękny sposób pokazuje dojrzewanie i to, jak rany z przeszłości wpływają na nasze wybory. Nie zabrakło też humoru i energii, którą do historii wnosi szalona Trixie! 💙 Sławek Ćwichuła stworzył opowieść pełną ciepła i dobra, unikając przy tym zbędnych opisów, a skupiając się na czystych emocjach. Zakończenie kompletnie mnie rozbroiło te pożegnania naprawdę bolą! To idealna lektura dla każdego, kto chce poczuć magię letnich wieczorów i zrozumieć, że na prawdziwe uczucie czasem warto poczekać.

books_with_filip Kordiaczyński Filip

Never Enough

Opis wydawniczy: Co zrobisz, gdy ktoś odkryje twoje prawdziwe "ja"? Madison James ma przed sobą obiecującą przyszłość. Poukładana nastolatka z dobrego domu - brzmi idealnie, prawda? Jednak to tylko pozory. Owszem, Madison uczy się dobrze, ale nie jest lubiana przez rówieśników. Może dlatego, że nad spędzanie czasu z nimi przedkłada samotność i wieczory z nosem w książce. W dodatku jej rodzina nie jest ani tak kochająca, ani tak bezproblemowa, na jaką wygląda. Za zamkniętymi drzwiami domu państwa Jamesów maski opadają i rozpoczyna się przedstawienie, w którym Madison raz po raz uczestniczy, choć wcale nie ma na to ochoty. Maddie myli się, myśląc, że brak akceptacji ze strony szkolnych kolegów i domowe piekiełko to jedyne problemy, z którymi musi się zmagać. Prawdziwe kłopoty dopiero nadchodzą w osobie Camerona Wooda i tego, co ze sobą przynosi. Zawarty z nim układ uświadamia dziewczynie, że dotąd żyła jak we śnie. Koszmar budzi ją w samym środku naprawdę brutalnej rzeczywistości i każe się z nią zmierzyć. Czy marząca o szczęśliwym zakończeniu nastolatka ma na nie jakiekolwiek szanse? Książka dla czytelników powyżej szesnastego roku życia. Recenzja: Coś co bardzo mi się spodobało to nieidealna wersja rodziny. Zuza nie ukrywa problemów w domu Madison. Na początku relacja Maddison i Camerona jest bardzo dziwna ale z czasem bardzo ewoluuje. Czytając, będzie dużo zwrotów akcji, będziecie zaskoczeni niektórymi wydarzeniami ale to pozwoli wciągnąć się w fabułę na 100%. Styl pisania jest bardzo przyjemny i lekki dlatego na spokojnie każdy odnajdzie się w tej książce. Jest to debiut autorki ale mimo to książka jest napisana naprawdę super. Książka ogólnie jest krótka dlatego idealnie sprawdzi się na jeden wieczór

inka.inbook Iwanowska Weronika