Bony podarunkowe Podaruj prezent
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dług Josephine. W kajdanach lojalności

dług josephine. w kajdankach lojalności — monika rutka wolicie czytać w dzień czy raczej wieczorem? ja już jakiś czas temu przestawiłam się na nocny tryb czytania, kiedy mam większą motywację do wyciszenia się przed snem. z najnowszą powieścią moniki rutki spędziłam parę długich wieczorów, które pozwoliły mi dobrze wczuć się w atmosferę książki. monika rutka od zawsze w swoich tekstach przekazuje całe mnóstwo przemyśleń, trudów życia, doświadczeń i traum. robi to także w powieści, gdzie główną bohaterką jest josephine. podobnie jak grace, która była główną postacią w poprzednich częściach, ta również mierzy się ze smutnymi przeżyciami i bezsilnością. to, co jednak pięknie rozświetla ponury świat josephine to nagły układ z jamesem, który ma pomóc jej rodzinie. mimo początkowej niechęci, bohaterom udaje się nawiązać nić porozumienia i z czasem tworzą bardzo intymną, emocjonalną więź. jednak ostrzegam, nastawcie się na porządny slow burn! bohaterowie bardzo mocno trzymają się swoich zasad i nie tak łatwo ich złamać. to, co od początku uwielbiam w tej serii to główne miejsce akcji, czyli siłownia, która jednoczy ludzi z ciężkim życiem, w której mogą uciec od problemów. josephine jest nowa w tym środowisku, ale udaje jej się odnaleźć, które dzięki damienowi, z którym łączy ją początkowo skoplikowana relacja, a później pełna zaufania przyjaźń! do wszystkich relacji, które już ma albo dopiero buduje josephine nie mogę się w żaden sposób przyczepić, bo monika pisze je w niepowtarzalny sposób. to wspaniała historia, pełna przemilczeń ale także głośnych uczuć. z mijającymi stronami opowieść o josephine bardzo mnie urzekła i już nie mogę się doczekać dalszych jej losów. seria "pozorów" to coś na prawdę niesamowite i gorąco was zachęcam do wejścia w ten świat.

czytaniezliv Michalska Oliwia

W jego rękach. Iluzja

 {Q} Czy jest ktoś, komu możecie powiedzieć wszystko, wiedząc, że ta osoba was wysłucha i nie oceni? #recenzja Książkę od @kathreen_bennett chciałam przeczytać bardzo, patronki tak ją zachwalały, że chciałam się przekonać, czy rzeczywiście jest tak dobra jak mówią. Książka zdecydowanie spełniła moje oczekiwania, a miałam je na wysokim poziomie i dodatkowo świetnie się przy niej bawiłam. Pióro autorki jest niezwykle poczytne i przyjemne. Pomysł na fabułę jest ciekawy, a wykonanie wprost mistrzowskie. Nie brakuje w tej książce akcji, która ma swoje tempo i powoli dzięki temu buduje się napięcie. Dodatkowo w historii Ayleen i Collina nie brakuje ciężkiej przeszłość oraz ogromu emocji, które czuć ze stron. Ayleen nie ma łatwego życia, pracuje w pizzerii, bierze nadgodziny, a wszystko co zarobi wydaje na leki, oraz na leczenie mamy. Jej brat zmarł, a jego żona, która jest pielęgniarką pomaga w opiece nad mamą. Choć pomaga to zbyt duże słowo. Gdy dziewczyna zostaje zwolniona zaczyna się wyścig z czasem, musi jak najszybciej znaleźć pracę, by mama mogła kontynuować leczenie. Z pomocą przychodzi Nandine oraz lekarz, który leczy mamę Ayleen. Umawiają ją na rozmowę o pracę u Collina Stewarda. Tu właśnie poznajemy naszego głównego bohatera. Collin na pierwszy rzut oka wydaje się straszny, nie chcielibyście go spotkać na ulicy. Jednak po wydarzeniach z przeszłości, nie mógłby spojrzeć na krzywdę kobiet. Gdy dociera do niego jak ukartował sytuację lekarz, zostawia dziewczynę w swoim domu i robi z niej asystentkę. W jego rękach, to historia nie tylko o brutalnym, mafijnym świecie, w którym kobieta jest ozdobą. To także opowieść o przeszłości, z której należy wyciągnąć wnioski. To także zaufaniez które można zyskać, a także stracić. Bohaterowie zostali naprawdę dobrze wykreowani, a ich charaktery są świetnie dopasowane. Sama historia jest wyśmienicie napisana, nie brakuje momentów zwątpienia, chwil, w których myślimy: "a weź kobieto to olej" oraz takich, gdzie zastanawiamy się, kiedy będzie jakiś romans. Z całego serca mogę wam polecić tę książkę! 5/5☆

booklover_annaz Zielonka Anna

Jego wysokość prezes 3. Przypadkowy dziedzic

Katarzyna Mak to autorka, która od pierwszego zdania, potrafi nas wciągnąć w wykreowany przez siebie świat. "Jego wysokość prezes. Przypadkowy dziedzic" to trzeci tom cyklu, cyklu, który porwał mnie i wciągnął w swoje uniwersum. Rodzina Kennedych to bogata i wpływowa familia, ale również pełna sekretów i tajemnic powoli wychodzących na jaw. Najnowszym jej sekretem jest Dylan, który pojawiając się na progu siedziby rodu, narobi niezłego zamieszania. Choć rodzina przyjmuje go dobrze, poza przyjaciółką rodziny Di. Ona jest w stosunku do niego nieufna, przekonana, że coś ukrywa. Ale czy Di jest kryształowo czysta? Czy nie ukrywa przeszłości przed innymi? Może łączy ich więcej niż myśli? Bo na pewno przyciąganie i pożądanie, które czują do siebie od pierwszej chwili. Jest to gorący romans, romans z ogniem i błyskotliwymi dialogami. Bohaterowie zaś są wyraziści i niejednoznaczni. I mają swoje za uszami. A wielki biznes często gra znaczonymi kartami, choć wydaje nam się, że to my mamy Asa. Nie brakuje w niej emocji i to różnych. Ale przede wszystkim jest w niej lojalność, tajemnice i przyjaźń, oraz zemsta. A także interesowność, chciwość i dwulicowość. Kłębią się między stronami i sprawiają, że trudno wypuścić ją z rąk, aż do ostatniej strony. Czy odważycie się otworzyć drzwi do świata Kennedych?

W biblioteczce Renaty Kozłowska Renata

Titek i kłótnia z Tosią

Znacie Pinka? To świetna seria dla dzieciaków w wieku 6+ o stworku, który uczy, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak panować nad emocjami etc. ⭐ Autorka Ula Młodnicka postanowiła także stworzyć cykl o podobnym profilu, ale dla młodszych czytelników. I tu pojawia się Titek. Dużo o nim słyszałam, ale dotąd nie miałam okazji przetestować. Aż do teraz. I już spieszę z naszą opinią. Jeśli szukasz wartościowego cyklu dla najmłodszych, który pomaga oswajać codzienne, dziecięce wyzwania, koniecznie zainteresuj się Titkiem! 🍀 W książce "Titek i kłótnia z Tosią" pokazana została doskonale każdemu znana sytuacja sprzeczki pomiędzy rodzeństwem. Autorka w przystępny sposób podsuwa rodzicom wskazówki, jak wspierać dzieci podczas konfliktów, jednocześnie nie ingerujac w nie bezpośrednio i zostawiając dzieciom przestrzeń do samodzielnego działania. 📝 To, co szczególnie urzekło mnie w serii o Titku, to ogrom konkretnej wiedzy ukrytej w tych prostych opowiastkach. Oprócz samej historii na końcu autorka przygotowała praktyczny poradnik dla rodziców, który jest dobrym przewodnikiem pozwalającym działać rozsądnie i z uwzględnieniem potrzeb dziecka. To zdecydowanie cenny nabytek do biblioteczki każdego malucha. Dodatkową atrakcją okazała się strona poświęcona Titkowi, gdzie znajdziecie piosenkę "Titek to ja!". Teraz piosenka towarzyszy nam na każdym kroku 🎶

co.dzis.czytamy Wołoszyn Małgorzata

Titek i kłótnia z Tosią

Kłótnie między dziećmi bywają codziennością 🤭 Czy to rodzeństwo, czy przyjaciele - spory po prostu się zdarzają. Ale czy my, rodzice, musimy od razu reagować? W nowej części przygód Titka znajdziecie na to odpowiedź! 📚 Gdy rodzeństwo planuje zrobić dla babci urodzinowe laurki, okazuje się, że oboje w tym samym czasie potrzebują żółtej kredki, a jest tylko jedna 🎨 Tosia maluje akurat bukiet kwiatów, a Titek chce narysować banany 🍌 Siostra stanowczo odmawia dzielenia się i sugeruje, żeby brat wybrał zielony lub brązowy kolor. Ale chłopiec ani myśli rysować niedojrzałe czy zgniłe banany! 😅 Potrzebuje żółtej kredki tu i teraz! Próbuje wyrwać ją siostrze i tak zaczyna się zacięta walka, krzyki oraz piski 🫣 Na ratunek przychodzi mama... Czy pomoże rozwiązać konflikt? Otwórzcie książkę i sprawdźcie sami! 🔎 To przezabawna, ale i bardzo mądra opowieść z cudownymi ilustracjami, które wywołają uśmiech na Waszych twarzach 🥰 Dodatkowe zadania aktywizujące dla maluchów oraz praktyczne porady dla dorosłych sprawiają, że ta pozycja jest niezwykle wartościowa. Seria o Titku to idealna lektura dla przedszkolaków, którzy w przygodach bohatera z łatwością odnajdą swoje własne, codzienne perypetie 😀

Garstka Inspiracji Piela Paulina