Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

DDA - czy to ja?

(ebook) (audiobook) (audiobook)
DDA - czy to ja? Anna Maria Seweryńska, Cezary Biernacki - okładka książki

DDA - czy to ja? Anna Maria Seweryńska, Cezary Biernacki - tył okładki książki

DDA - czy to ja? Anna Maria Seweryńska, Cezary Biernacki - okładka audiobooka MP3

DDA - czy to ja? Anna Maria Seweryńska, Cezary Biernacki - okładka audiobooks CD

Obróć Zajrzyj do książki

Wydawnictwo:
Sensus
Wydawnictwo:
Sensus
Wydawnictwo:
Sensus
Ocena:
6.0/6  Opinie: 2
Stron:
176
Czas nagrania:
4 godz. 43 min.
Czyta:
Ireneusz Załóg
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi
Audiobook
Audiobook w mp3
Czytaj fragment

Książka (26,94 zł najniższa cena z 30 dni)

44,90 zł (-35%)
29,18 zł

Dodaj do Wysyłamy w 24h

(26,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Ebook (22,45 zł najniższa cena z 30 dni)

44,90 zł (-25%)
33,68 zł

Dodaj do lub Kup na prezent Kup 1-kliknięciem

(22,45 zł najniższa cena z 30 dni)

Audiobook w mp3 (15,00 zł najniższa cena z 30 dni)

44,90 zł (-25%)
33,68 zł

Dodaj do lub Kup na prezent Kup 1-kliknięciem

(15,00 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Do przechowalni

Jak odzyskać swoje życie, będąc dorosłym dzieckiem alkoholika?

Rodzice, rodzina. Najbliżsi ludzie, którzy mieli i mają na nas olbrzymi wpływ. To oni przekazali nam wzorce zachowania, schematy poznawcze, strategie radzenia sobie z problemami, umiejętność świętowania sukcesów czy podnoszenia się po porażkach. Przez ich pryzmat kształtujemy własne opinie i często bezwzględnie oceniamy innych, ale przede wszystkim samych siebie. Nawet jeśli matki i ojca już przy nas fizycznie nie ma, w pewnym sensie wciąż żyją ― w nas. I wszystko jest dobrze, jeżeli rodzina, w której się wychowaliśmy, pozostawała w pełni funkcjonalna, a rodzice nie zmagali się z nałogami czy chorobami. Jednak to nie takie oczywiste.

Domy wielu z nas można nazwać problematycznie funkcjonującymi, wręcz dysfunkcyjnymi. Nieprawidłowości te wynikały z różnych powodów i mogły być rozmaite, ale kluczową kwestią był zazwyczaj problem alkoholowy. Alkoholizm jednego lub obojga rodziców nigdy nie pozostaje bez wpływu na dzieci. Także te już dorosłe. Jeśli temat Cię dotyczy ― należysz do osób DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) lub DDD (Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych) ― żyjesz nie tylko z poczuciem winy, ale i z ogromnym obciążeniem emocjonalnym. Ten poradnik ma za zadanie pomóc Ci rozpoznać i uświadomić sobie skalę skutków związanych z "odziedziczonymi" po rodzicach problemami i doświadczeniem dziecięcej traumy relacyjnej. Uwierz, że nie jesteś sam: istnieją skuteczne sposoby na zmianę utartych schematów i miejsca, w których znajdziesz pomoc i wsparcie. Zaopiekuj się tym zagubionym i wystraszonym dzieckiem w sobie i zacznij żyć swoim życiem (lub pełnią życia albo zacznij patrzeć trzeźwo na świat). Nawet jeśli jesteś DDA lub DDD, wiedz, że dobre życie jest możliwe.

O książce w mediach: 

Sekielski o nałogach: Dlaczego picie rodzica niszczy życie dziecka? Rozmowa z Cezarym Biernackim i Anną Marią Seweryńską>>>

Medonet.pl: Czy jesteś DDD? Psychoterapeuci: tropem jest pustka emocjonalna i poczucie nieważności

Psychologiaprzykawie.pl: Jak odzyskać swoje życie?

Psychologiaprzykawie.plAkceptowanie siebie w dorosłym życiu

Charaktery.eu: Jak radzić sobie będąc DDA lub DDD? „Dziecięce traumy w procesie psychoterapii można ukoić, opatrzyć pozostałe po nich rany.

Wszechobecnabiologia: O dziecięcej traumie relacyjnej oraz o konsekwencjach wzrastania w rodzinie dysfunkcyjnej

 

Wybrane bestsellery

O autorach książki

Anna Maria Seweryńska ― magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim, superwizorka i trenerka II stopnia rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, certyfikowana specjalistka psychoterapii DDA/DDD, absolwentka kursu systemowej pracy z rodziną, edukatorka seksualna po Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego II stopnia. Pracuje jako psychoterapeutka, trenerka, wykładowczyni, superwizorka dla teamów i zespołów zadaniowych. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Od-Do, którego jest współzałożycielką; pełni w nim również funkcję kierownika merytorycznego. Wcześniej kierowała wiodącą przychodnią leczenia uzależnień i współuzależnienia Petra w Warszawie, była również pracownikiem naukowym w Pracowni Psychologii Klinicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Autorka wielu programów pomocy dla osób wywodzących się z rodzin dysfunkcyjnych, jak również publikacji na ten temat.

Cezary Biernacki ― ukończył studia w Instytucie Profilaktyki i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, jest także absolwentem Szkoły Trenerów Warsztatu Psychologicznego rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Psychoterapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii DDA/DDD, członek Komisji Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi. Problematyką uzależnień zajmuje się od 1989 roku. Współinicjator Ruchu Samopomocowego dla DDA w Polsce. Współautor wielu ofert pomocowo-rozwojowych dla młodych dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych, a także edukacyjnych i szkoleniowych dla zainteresowanych grup odbiorców (terapeutów, nauczycieli, rodziców). Od 1990 roku prowadzi indywidualną i grupową psychoterapię. Jest przekonany, że bagaż bolesnych doświadczeń z dzieciństwa nie musi determinować reszty życia, że dzięki wzięciu odpowiedzialności za swoje życie można zyskać poczucie własnej wartości, godności, spokoju i bezpieczeństwa.

Sensus - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności