Bony podarunkowe Podaruj ebooka
ODBIERZ TWÓJ BONUS: »

Nastolatki na rozdrożu. Jak się nie zagubić, wspierając swoje dorastające dziecko

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Sensus
Wydawnictwo:
Sensus
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
248
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi
Czytaj fragment

Książka (29,94 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-40%)
29,94 zł

Dodaj do Wysyłamy w 24h

(29,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Ebook (24,95 zł najniższa cena z 30 dni)

49,90 zł (-45%)
27,45 zł

Dodaj do lub Kup na prezent Kup 1-kliknięciem

(24,95 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Do przechowalni

Powiadom o dostępności audiobooka »

Mamo, tato, ja dorastam. Czy możecie mi w tym pomóc?

Okres nastoletni to szczególny czas w życiu młodego człowieka. Intensywnie rośnie, mocno zmienia się jego ciało. Zdecydowane zmiany zachodzą również w jego mózgu i osobowości, jako że dziecko "przepoczwarza się" w dorosłego. Te lata często bywają bardzo trudne, zarówno dla samego nastolatka, jak i dla jego rodziców, a także nauczycieli, opiekunów i wszystkich osób, które żyją albo pracują z prawie dorosłymi ludźmi. Jak wspierać nastolatków w ich podróży ku dojrzałości? Jak samemu przy tym nie zwariować? Odpowiedzi znajdziesz w tej książce.

Poradnik, napisany przez doświadczoną psychoterapeutkę, został podzielony na trzy zasadnicze części. Pierwsza opowiada o tym, co się dzieje z osobą, która dorasta ― jak się zmienia fizycznie, emocjonalnie i pod względem osobowości i jaką rolę w tej przemianie odgrywają relacje społeczne. W drugiej części mowa o charakterystycznych dla okresu nastoletniego problemach i o tym, jak wspomagać doświadczającego ich młodego człowieka. Trzecia natomiast jest poświęcona wiernym towarzyszom nastoletniej przemiany i doświadczeń z nią związanych, czyli rodzicom ― ich dobrostan bowiem ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia zmagającej się z wyzwaniami dorastania pociechy.

Ten poradnik to nawigacja po skomplikowanym świecie nastolatków!


Towarzyszenie swojemu dziecku w podróży do dorosłości to wielkie wyzwanie. Łatwo się po drodze zagubić. Potrzebne są drogowskazy i dobry ekwipunek. Ta książka pokazuje rodzicom, jakie trudności pokonuje w tej podróży ich nastoletnie dziecko. Wyposaża ich w rozumienie i empatię. Dzięki takiemu przewodnikowi będą potrafili lepiej wspierać dziecko, ale też zadbać o siebie. Bo tylko silni mogą dać siłę.  

Monika Sajkowska, ekspertka w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Nastolatki na rozdrożu to kompendium wiedzy dla rodziców na temat okresu dorastania, a także radzenia sobie z trudnościami w relacji z nastolatkiem. Autorka, posługując się przystępnym językiem, zaprasza do refleksji nad wyzwaniami związanymi z przekształcaniem się relacji rodzic – dziecko w relację rodzic – młody dorosły. Wykazuje się przy tym zrozumieniem i wyrozumiałością dla obu stron. Zawarte w książce treści opiera na połączeniu własnej wiedzy psychologicznej z wieloletnią praktyką w pracy interwencyjnej, wychowawczej i psychoterapeutycznej z młodzieżą i rodzicami. Na uwagę zasługuje szczególnie rozdział, w którym podpowiada, jak rodzic może się zatroszczyć o siebie, będąc istotnym podmiotem w relacji nie tylko z nastolatkiem, ale także ze sobą.

Nina Szalas, doktor nauk medycznych, kierowniczka do spraw dydaktyki w Centrum CBT, psychoterapeutka, superwizorka

Nastolatki na rozdrożu to niezwykle cenna pozycja, obejmuje szerokie spektrum wątków i tematów związanych z okresem dorastania, budzących silne emocje i u nastolatków, i u ich opiekunów (finanse, używki, przemoc rówieśnicza, seksualność i inne). Co ważne, autorka z wielką empatią uwzględnia perspektywę zarówno młodych ludzi, jak i rodziców, którzy równolegle z własnymi dziećmi wchodzą na nowy etap swojego życia. W sposób wyważony, ale też konkretny podpowiada, jak podejść do rozwiązywania problemów i jak dbać o swój (!) rodzicielski dobrostan, wzmacnia przy tym u rodziców poczucie wpływu, aby oni z kolei mogli mądrze i dojrzale wspierać dorastające dzieci. Dodatkowymi atutami książki są bezpośredni styl i autentyczność autorki, a także liczne realne przykłady. Serdecznie polecam jako psychoterapeutka i mama dwóch nastolatek.

Urszula Sołtys-Para, psychoterapeutka, autorka książek: Dziecko wysoko wrażliwe. Jak je mądrze wychować i wspierać, Przebodźcowani. Szukając siebie w świecie nadmiaru

O książce w mediach:

Medonet.pl: 12-latka wyznała rodzicom, że czuje się chłopcem. "Mówcie do mnie »Zuz«

Medonet.pl: Nagły telefon ze szkoły: proszę odebrać pijaną Julkę. Ale przekraczanie granic zaczęło się wcześniej

Psychologiaprzykawie: Jak wspierać dorastające dziecko?

Charaktery.eu: Jak reagować na przemoc rówieśniczą? Co możesz zrobić, kiedy Twoje dziecko jest ofiarą prześladowania czy bullyingu albo agresorem? Skorzystaj z podpowiedzi specjalistki!

Instytut Mindset: „Wiesz, że dojrzewa, gdy z dnia na dzień staje się kosmitą” - wywiad z Aleksandrą Mjlczarek

Patronat honorowy:

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Aleksandra Milczarek — psycholożka (Uniwersytet SWPS w Warszawie), psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (Centrum CBT w Warszawie), trenerka warsztatów psychologicznych (Stowarzyszenie INTRA). Doświadczenie zdobywała w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, pracując w telefonie zaufania. Współpracowała też z wieloma instytucjami, prowadząc liczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych na temat asertywności, radzenia sobie z emocjami i dbania o siebie. W działalności zawodowej, oprócz technik poznawczo-behawioralnych, stosuje elementy terapii schematu i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. W pracy terapeutycznej najbardziej lubi moment, w którym pacjent nabiera wewnętrznego przekonania o swojej sile i doświadcza realnej zmiany.

Sensus - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności